GündemSöyleşi

2019’da yeni reaktör yatırımı yaptı Flokser Kimya üretim kapasitesini yüzde 30 artırdı

2019’da yeni reaktör yatırımı yaptı

Flokser Kimya üretim kapasitesini yüzde 30 artırdı

Flokser Kimya, İstanbul Hadımköy’deki üretim tesisine 2019 yılında yaptığı yeni reaktör yatırımı ile yıllık üretim kapasitesini yüzde 30 yükseltti. Yurtdışı pazarlarına ağırlık vererek yılın ilk yarısında ihracat pazarındaki etkinliğini artıran Flokser, Avrupa, Afrika, Orta Doğu, Rusya gibi ihracat yaptığı ülkelerin yanı sıra farklı sektörlerde yeni ürünler geliştirerek yeni pazarlarda da yetkinliklerini artırmayı planlıyor

Flokser Kimya, Türkiye ve komşu ülkelerin ihtiyaç duyduğu hammadde talebini karşılamak amacıyla farklı ürün gruplarıyla birçok alanda faaliyet gösteriyor. Sektördeki ilk Bakanlık onaylı Ar-Ge Merkezi’nde tasarım ve inovasyondaki üstünlüğünü üretim kapasitesine yansıtıyor. Bilgi birikimi, deneyimli ekibi, hızlı iletişim ağı ve etkin dağıtım kanallarıyla hizmet veren Flokser Kimya, yapı, terlik ve taban, mobilya, otomotiv, yapıştırıcı, soğutma, yalıtım sektörlerine yönelik poliüretan, poliüre, polyester ürünleriyle alternatif çözümler sağlıyor. Güçlü Ar-Ge ekibi ile hem faaliyet gösterdiği sektörlere hem de yeni gireceği pazarlara yenilikçi ürünler üretiyor.

Flokser Kimya, sürdürülebilir inovasyon ilkesini temel prensip olarak benimsiyor. Yeni ürünlerini sosyal sorumluluk ve çevre bilincine yön verecek şekilde ele alarak, Ar-Ge çalışmaları kapsamında enerji tasarrufu sağlayan ürünler ve bio bazlı ürünler üzerine de projeler yapıyor. Bugün sektörde kolay temizlenebilen ve insan sağlığına zararsız biyo bazlı kaplama poliüretanlarını Türkiye’de ilk üreten firma olarak trendleri belirliyor ve müşterilerine özel ürünler üretiyor. Poliüretanlar, üstün yalıtım, mükemmel direnç, yüksek mekanik ve darbe mukavemeti, elastiklik, aşınma direnci gibi özellikleri nedeniyle ticari değeri gün geçtikçe artan önemli endüstriyel ürünler olarak dikkat çekiyor.

Global arenada faaliyetlerini hızlandıracak

Avrupa, Afrika, Orta Doğu, Rusya başta olmak üzere birçok ülkeye ihracat yapan Flokser Kimya, 2019 yılında yurtdışı pazarlarına ağırlık vererek ihracat pazarındaki etkinliğini artırdı. Birçok ülkede satış dağıtım kanalları ve bayilikler oluşturarak ürünlerinin daha fazla pazara ulaşmasını sağladı. 40’tan fazla ülkeye ihracat yapan Flokser Kimya, yurt dışında planladığı yatırımlar ile globalde de faaliyetlerini artırmayı hedefliyor.

Yurt içi ve yurt dışında yatırıma devam edecek

Flokser Kimya, İstanbul Hadımköy’deki üretim tesisine 2019 yılı içinde yapmış olduğu yeni reaktör yatırımı ile yıllık üretim kapasitesini yüzde 30 artırdı. İleri ve geri entegrasyonlarla üretim gücünü artırmaya ve katma değer yaratmaya odaklanarak; bu doğrultuda yurt içinde ve yurt dışında yatırım planlarına devam ediyor. Daha önce faaliyet göstermediği farklı sektörlere yönelik yeni ürünler geliştirerek, yetkinliklerini artırmayı hedefliyor.

Flokser Kimya’nın sektöre yönelik çalışmaları için https://www.flokser.com.tr/kimya/ web sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Flokser Hakkında:

1984’de Tükek ailesi tarafında İstanbul’da kurulan Flokser, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşundan biri olarak teknik deri ve poliüretan hammadde üretimi ve ihracatı yapmaktadır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı