Söyleşi

Adin’in En İyi Başardığı İşlerden Biri de Tamamen Müşteri Odaklı Çalışmasıdır

Bugün Adin olarak 36’nın üzerinde formülasyona sahibiz. Gelişmek ve ilerlemek için Ar-Ge çalışmalarımıza yenilerini ekleyerek yolumuza devam ediyoruz. Dünya devi firmalarla çalışıyoruz.

Adin A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Nida TEMİZ röportaj sorularımızı şu şekilde yanıtladı;

Firmanız hakkında bilgi alabilir miyiz?

Adin A.Ş. olarak 2010 yılında kurulduk ve 2011 yılının başlarında da işletmemizi devreye soktuk. 2014 yılında ise yeni fabrikamıza taşındık. Şirket olarak 3 yıl içinde kendi öz sermayemizle almış olduğumuz arsamızda fabrika binamızı kurduk ve taşındık. ADİN üretiminde profesyonel olduğu tutkallı koruma bantlarının yanı sıra,  kendinden yapışkanlı koruma bantları, kompozit filmleri, baskılı ve baskısız koli bantları, köpük yüzey koruma filmleri, paketleme bantları, sera bantlarını ve kendinden yapışkanlı koruma filmlerinin de üretimini yapmaktadır. Adin, genç ve dinamik ekibi, esnek anlayışıyla hızla büyümekte ve ürün portföy ne her gün yeni ürünler ekleyerek, sektöründe vazgeçilmez bir yer edinmektedir.

ADİN, rekabetçi şirket yapısı ve azmi sayesinde 48 ülkeye ihracat yapan, en çok tercih edilen önemli bir marka haline gelmiştir. Bölgesinde önemli bir üretici olan Adin, ISO 9001 kalite sistemini özümsemiş ve üretim süreçlerinin ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir.

Müşterileriniz talep ettiği takdirde özel üretim yapıyor musunuz?

Bugün Adin’in en iyi başardığı işlerden biri de tamamen müşteri odaklı çalışmasıdır. Müşterilerimizin film, baskı, tutkallama, kesim konusundaki her türlü isteğini yerine getirebiliyoruz. Bu nedenle müşterilerimize özel üretim yapıyoruz. Müşterimiz bizden yüzey koruma bandı istediğinde ilk sorduğumuz soru hangi yüzeye uygulanacağı oluyor. Bugün koruma bandının performansını direkt etkileyen en önemli unsur yapıştırıldığı yüzeydir. Çünkü aynı koruma bandını A yüzeyine yapıştırıp 2 Newton kuvvetle yapışma gücü alırken B yüzeyine yapıştırıp 1 Newton yapışma gücü alabiliyorsunuz. Eğer müşterinin koruma bandını uygulamak istediği yüzey bizim portföyümüzde bulunan, bildiğimiz bir yüzeyse ilgili ürünü kendilerine tavsiye ediyoruz. Yeni talep edilen bir ürün ise o zaman Ar-Ge çalışmalarına başlıyoruz. Bugün Adin olarak 36’nın üzerinde formülasyona sahibiz. Gelişmek ve ilerlemek için Ar-Ge çalışmalarımıza yenilerini ekleyerek yolumuza devam ediyoruz. Dünya devi firmalarla çalışıyoruz. Bu firmaların yurt dışındaki laboratuvarlarından faydalanabiliyor, kendi proses şartlarımızda yeniden denemeler yapabiliyoruz. Ürünlerimizin gerek film gerek tutkal açısından UV dayanımının fazla olması sıcak iklimlerde sorunsuz çalışmasını sağlıyor. Ürün gönderdiğimiz bölgenin uygulama şartlarına ve müşterinin alışkanlıklarına dikkat ediyoruz.

2020 yılında yeni proje ve yatırımlarınız olacak mı ?

Öncelikle 2018 yılında yeni hattımızın devreye girmesi ile geliştirdiğimiz kendinden yapışkanlı filmlerin kullanım alanını ve satış pazarını genişletmek istiyoruz. 2020 senesinde öncelikli hedefimiz bu ürün gamını tamamlamak, yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda lider konuma gelmektir. 2020 yılı bizim için aynı zamanda yeni yatırımların kararlarının verileceği bir yıl olacak. Bu yeni yatırımlar ile temel hedefimiz mevcut yaptığımız işlerin dışında katma değeri daha yüksek ürünler üreterek ülkemizdeki bazı ithal ürünlerin önüne geçmek ayrıca ihracat pazarlarında Avrupalı rakiplerimize karşı daha fazla söz sahibi olmak.     

21. Pencere Fuarı Avrasya 2020’den beklentileriniz ve fuar ile ilgili hedefleriniz nelerdir?

Fuardan beklentimiz ve hedefimiz, Firmamızın ve Markamızın tanınırlığını arttırmak, Yeni ürünlerimizi tanıtmak, müşteri portföyümüzü genişletmek ve Sektördeki gelişmeleri yakından takip etmek..

Fuarda hangi ürünlerinizi sergileyeceksiniz? Sektöre ilk kez sunacağınız ürünleriniz bulunuyor mu?

Bu fuarda, Yüzey Koruma Bandı, Koli Bandı, Streç ve Kendinden Yapışkanlı Yüzey Koruma Filmi ve Köpük Bant ürünlerimizi sergileyeceğiz. Kendinden Yapışkanlı Yüzey Koruma Filmini ilk kez bu fuarda sergileyeceğiz.

Pencere Fuarı’nın yıl içerisinde sektörün içinde bulunduğu canlanma döneminde ne gibi etkiler yaratacağını öngörüyorsunuz?

Sektörün tüm bileşenlerini bir araya getiren fuarın katılımcı ve ziyaretçilerin mevcut işleri ve yeni projeleri için ufuk açıcı etkisi olacağını aynı zamanda firmaların kullanmakta olduğu ürünlere, aldıkları hizmetlere veya mevcut tedarikçilerine alternatifler bulacaklarını kalitelerini arttırırken maliyetlerini de düşürebileceklerini öngörüyoruz.

Sektörel organizasyonların firmanıza ve genel olarak sektör ortaklarına katkılarından biraz bahseder misiniz?

Yurtiçinde ve Yurtdışında firmamızın tanınırlığı artıyor ve yeni geliştirdiğimiz ürünlerimizi tanıtma fırsatı buluyoruz. Bunun la birlikte müşteri portföyümüz her geçen gün genişliyor bu durum taleplere cevap vermek adına bazı durumlarda yeni yatırımlar yapmayı ve üretim hacmimizi arttırmayı gerektiriyor.

Pencere Fuarı’na eş zamanlı olarak diğer salonlarda düzenlenen Cam ve Kapı Fuarları ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Pencere, Cam ve Kapının birbirini tamamlayan ürünler olması gerek firmamızın gerekse diğer katılımcıların ve ziyaretçilerin çözüm ortaklarının bir arada olması isabetli bir karar.

Son olarak fuar katılımcı ve ziyaretçileri ile paylaşmak istediğiniz bir şeyler var mıdır?

Fuarın tüm katılımcılar ve ziyaretçiler için bu yılda hayırlı olmasını, diledikleri gibi bir fuar geçirmelerimi ve olumlu geri dönüşler almalarını dileriz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı