EtkinliklerGündemProjeler

ASAŞ; 2020 Fuarlarla Dolu Bir Yıl Olacak

ASAŞ; yenilikçi ürünleri, teknolojisi, sektörün bakanlık onaylı ilk Ar-Ge Merkezi ve sunduğu hizmetlerle bulunduğu her sektöre çözüm üretmekte ve değer katmaktadır.

1990 yılında Gebze’de kurulan ASAŞ; Akyazı, Sakarya bölgesinde yer alan son teknoloji ile donatılmış 5 üretim tesisi, 2400’den fazla çalışanı ve 80’den fazla ülkeye yaptığı ihracatla Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşları arasında yer almaktadır. Kurulduğu 1990 yılından beri istikrarlı büyüme trendi ile 2018 yılında Türkiye’de İSO 500’de ilk 100’de 62. sırada yer alan, aynı zamanda Avrupa’daki lider üreticilerden biri olan ASAŞ; yenilikçi ürünleri, teknolojisi, sektörün bakanlık onaylı ilk Ar-Ge Merkezi ve sunduğu hizmetlerle bulunduğu her sektöre çözüm üretmekte ve değer katmaktadır.

ASAŞ; üretim alanındaki bilgi birikimini, tasarım, Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarıyla zenginleştirerek yüksek kalitedeki ürünlerini kendi markalarıyla da pazara sunmaktadır.

Asaş, Sakarya Akyazı ve Karapürçek yerleşkesinde, 300.000 m2’si kapalı, toplam 750.000 m2’lik alanda Alüminyum Profil, Kompozit Panel, Alüminyum Yassı Mamul, PVC Profil ve Panjur üretimi gerçekleştirmektedir. 

Asaşpen, yıllık 35.000 ton PVC profil, 30.000.000 metretül panjur lamel üretim kapasitesi ile, özellikle son 10 yılda elde ettiği istikrarlı büyüme, pazar payı artışı, bayi yapılanması ve yatırımları ile iç ve dış PVC Profil & Panjur pazarının en önemli markalarından biri haline gelmiştir.

Asaşpen’de yaşanan bu “başarı sürecini” PVC & Panjur Pazarlama ve Satış Direktörü Sayın Tuncay Mutlu ile görüştük.

Tuncay Mutlu, “Asaşpen, Türkiye ve dünya pazarının büyüyen yüksek kaliteli ürün talebini karşılamak amacıyla ASAŞ bünyesinde, 1997 yılında Akyazı, Sakarya’da üretime başladı. 2007 yılında ise, aynı yerleşke üzerinde panjur üretimine başladı.” diyerek Asaşpen’in sektöre girişini özetledi.

2020’ye gelindiğinde Asaş bünyesindeki tüm bölümlerde ihracat yapılan ülke sayısının 80’e çıktığını ifade eden Mutlu, Asaşpen olarak yurt içi bayi yapılanmasında ise, düzenli olarak artış sağladıklarını, ülke genelinde, PVC ve Panjur sektöründe üretim ve uygulama deneyimi olan, gelecek vizyonuna sahip birçok sektörel paydaş ile çalışmalarına devam ettiklerini ifade etti.

“Yurt içinde bayi yapılanmamıza ve bayi ilişkilerimize büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda, 2019’un son aylarında ve 2020’in ilk haftalarında İzmir’den başlayarak Sakarya, Antalya, Adana, Gaziantep ve Trabzon’da bayilerimizle buluştuk. Asaşpen tarafından geliştirilen yeni Inova serisinin tanıtımı kapsamında bayilerimizle bir araya geldik” diyen Mutlu, ürüne yönelik olumlu tepki ve geri bildirimlerden memnun olduklarını belirtti.

Yurt dışında yapılan birçok testten başarı ile geçen Inova’nın 2020’de, gerek yurt içi gerek ise yurt dışında dengeleri değiştirecek bir ürün olacağını sözlerine ekledi.

2020 Fuarlarla Dolu Bir Yıl Olacak

Özellikle Inova’nın iç ve dış pazarda tanıtımına ağırlık vereceklerini kaydeden Mutlu, 2020’de, Fensterbau Frontale Fuarı’nda 7. Hol 517 no’lu standda ve Avrasya Pencere Fuarı’nda ise 2. Hol, 221 no’lu standda hazır bulunacaklarını, sektörün bu en önemli iki fuarına ek olarak, Avrupa, ABD ve Asya kıtalarında birçok fuara katılacaklarını belirtti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı