EtkinliklerGündemProjeler

Best Makina, Avrasya Cam Fuarı’nda Ziyaretçileri ile Bir Arada Olacak

Avrasya Cam Fuarı’nda, 1050 m2 lik standı ile herzamanki gibi yerini alacak olan Best Makina, 04-07 Mart 2020 tarihleri arasında makinalarını ziyaretçileri ile buluşturacak.

Avrasya Cam Fuarı’nda, 1050 m2’lik standı ile her zamanki gibi yerini alacak olan Best Makina, 04-07 Mart 2020 tarihleri arasın da makinalarını ziyaretçileri ile buluşturacak.

Cam sektörünün kalbinin attığı  İstanbul Tüyap Avrasya Cam Fuarı’nda  ziyaretçilerini  ağırlayacak olan Best Makina, dikey cam zımparalama makinası, servo panel presli  otomatik yıkama ve birleştirme hattı, pnömatik panel presli otomatik yıkama ve birleştirme hattı, yatay cam yıkama  makinası, otomatik  çift kompenantlı servo  motor  tahrikli  macun  pompası, dikey kaplama sıyırma makinası, otomatik çıta kesme makinası, otomatik çıta bükme makinası, otomatik nem alıcı dolum makinası, yatay butil makinası, çift kompenantlı hidrolik macun pompası, soğutucu ve döner sehpa makinalarıyla katılacak.

Isı yalıtımlı çift cam makinası üretiminde profesyonelleşen Best Makina, Türkiye’deki öncü pozisyonunu korumakla beraber, dünyanın saygın üreticileri arasında yerini alıyor. 21 yıldır istikrarlı bir büyüme başarısı gösteren Best Makina, dünyanın dört bir yanına %100 Türk mühendisliği ile imzasını atmaya ve satış sonrası servis hizmeti hassasiyetini ilke edinerek 85 ülkeye yerinde servis hizmeti vermeye devam ediyor.

Cam işleme sektöründe genç kadrosu ile tüm mekanik ve yazılım mühendisliğini kendi bünyesinde toplayan Best Makina, dünyada bu sektörde 2 yıl garanti veren ilk firma ünvanına sahip. İş mottosunu ise “kendini tedarikçi olarak değil partner olarak adlandırmak” olarak tanımlıyor.

Best Makinayı diğer firmalardan ayıran en önemli özellikler ise muadil kapasite ve kalitedeki global rakiplerine göre %50’ye varan daha az yatırım maliyetli, daha uzun ömürlü makinalar üretmesi, işletme maliyetlerinin ise enerji tüketimi ve sarf malzeme ihtiyaçlarına göre %60’a varan oranlarla daha düşük olması ve makina kullanım süresi boyunca online servis hizmetini ücretsiz sağlaması.

Makina tedarikinden, anahtar teslim tesislere kadar çözüm üreten Best Makina, müşterilerinin taleplerine göre özel mühendislik çözümleri ile sektörde fark yaratan makinalar üretmeye devam ediyor.

Son olarak, tam otomatik “Jumbo Size (3300x6000mm Gaz dolumlu, 3300×7000 Gaz Dolumsuz)” Isı Yalıtımlı Cam İmalat Hattı üretimini, Avrupa’daki iş ortakları için gerçekleştiriyor.

Yüksekliği 3300 mm, uzunluğu 6000 mm’ye kadar tek presleme ile gaz dolumlu, uzunluğu 7000mm’ye kadar çift presleme ile gaz dolumsuz olarak ikili, üçlü ve kademeli camların üretilebileceği bu devasa tam otomatik hatta; zımparalama, yıkama, presleme ve macun çekme üniteleri bulunuyor.

İmalat için gerekli tüm işlemlerin otomatik yapılabildiği bu hatta, minimum personel ve maksimum tasarruf ile ısı yalıtımlı cam üretirken, proses olmadığı alanları durdurarak enerji sarfiyatı da optimum seviyede tutuyor.

BLA2 –Dikey Cam Zımparalama Makinası :

Isı yalıtımlı cam imalatı ve cam temperleme öncesinde camların kenarlarındaki kılcal kesim çatlaklarının, çapakların ve keskin köşelerin ilerlememesi için tamamının zımparalanarak temizlenmesi için üretilen BLA2 – Dikey Cam Zımparalama Makinası, küçük ve operatör bağımlı makinalara karşılık üzerinde bulunan 9 adet servo tahrikli eksen ile otomatik, yüksek verimlilikte ve seri imalata uygun olarak zımparalama işlemi yapıyor. Barındırdığı Servo eksenler yardımıyla  camların ön, arka ve üst kenarları hassas ve hızlı bir şekilde işleniyor. Camın yükseklik, uzunluk ve kalınlık ölçülerini kendisi alan BLA2, ölçüleri alırken ve camları yatay eksende pozisyonlarken son derece hassas davranarak çarpışmaları önlüyor. Çapraz bant zımpara sistemi ile takımlama kolaylığı sağlayan BLA2, dakikada 30 metre hız ile zımparalama işlemi ardından camı yıkama ünitesine göndermek için hazır hale getiriyor.

BWPG –Servo Motor Tahrikli Gaz Dolumlu Panel Presli Otomatik Yıkama ve Birleştirme Hattı

Cam yıkama ünitesi, zımparalama işlemi sonrası camın çizilmesine neden olabilecek partikülleri ön yıkama ünitesinde yıkayarak, çakma tip balansı alınmış özel fırçalar ile   =0.01 kalite Low-E camlar dahil her çeşit camı yıkayabiliyor. Yağlama gerektirmeyen fırça ve yürütücü yataklama sistemi bulunan bu makina 13m/dk hız ile camları oldukça hızlı yıkıyor. A 304 kalite yekpare paslanmaz çelik malzemeden üretilmiş bu kabin oldukça uzun makina ömrü vaad ediyor.

Cam yıkama ünitesinden çıkan camlar, özel üretim konveyörlerden ve çıta yerleştirme ünitelerinden geçerek pres ünitesine giriş yapıyor. 3m + 3m tandem (ikiz) pres ünitesi ile 3300x6000mm’ye kadar olan camları tek seferde presleyip gaz dolumlu olarak, 3300x7000mm’ye kadar gaz dolumsuz olarak ikili, üçlü ve kademeli olarak üretebiliyor. 3 metreye kadar olan camlarda ise pres ünitesinin sadece ikinci 3 metrelik kısmı çalışarak gereksiz enerji sarfiyatının önüne geçilmiş oluyor.

BLS-S LOGIC SEAL – Otomatik Çift Kompenantlı Servo Motor Tahrikli Macun Pompası

Hattın son aşamasında bulunan BLS-S Otomatik macun pompası servo motor desteği ile hızlı ve sürekli bir malzeme akışı sağlıyor. Polisülfid, poliüretan, silikon ve bonding silikonu kullanılmasına olanak tanıyan BLS-S hassas sensörler sayesinde hava boşluğunu, kaset yüksekliğini, derinliğini anlık hesaplarken, ihtiyaç duyulan malzemeyi hızlı bir şekilde pompalıyor ve otomatik köşe düzeltme işlemi için sonraki konveyörlere gönderiyor.

Yüksek basınçlı solventli temizleme sistemi özelliği barındıran BLS-S kullanım dışı durumlarda otomatik olarak devreye girerek gerekli mekanizmaları temizliyor ve oluşabilecek arızaları önlüyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı