Söyleşi

CMS Makine, Bugün Üretiminin %80’nini İhraç Eden Bir Dünya Markasıdır

Firmamız, cam sektörüne geniş bir yelpazede sunduğu makineler ile anahtar çözümler sağlamaktadır. Geliştirdiğimiz ürünlere yapmış olduğumuz teknolojik yenilikleri uygulayarak makinelerimizi daha entegre çalıştırmayı vizyon edinmiş bulunmaktayız.

CMS Makine Yurtiçi Satış ve Pazarlama Sorumlusu Burhan SÜNBÜL ‘‘ Firma Tanıtımı’’ konulu röportaj sorularımızı şu şekilde yanıtladı;

Firmanız hakkında bilgi alabilir miyiz?

1995 yılında İstanbul’da kurulan Konusunda Türkiye’de lider uluslararası kuruluşlar tarafından yapılan anketlerde sektörde kilit rol oynayan ilk 5 firmadan biri olma başarısını elde etmiştir.

CMS Makine San. ve Tic. A.Ş bugün üretiminin %80’nini ihraç eden bir dünya markasıdır. 125 ülkede 15.000’den fazla makinesi ile 10.000’den fazla müşteriye otomasyon sağlamaktadır.

Ürün gamında; 30 çeşitten fazla ana ürün ve bunlardan türetilmiş 200 çeşit türetilmiş ürün bulunmaktadır.

Ürünleriniz hakkında bilgi verir misiniz? Ürünlerinizi diğerlerinden ayıran özellikler nelerdir?

CMS Makine San. ve Tic. A.Ş; Düz ve Lamine Cam Kesim Makineleri ve Hatlarının, Isıcam Presleme Hatları ve Yıkama Makinelerinin, Isıcam Macunlama Makinelerinin, Çıta Hazırlama Makinelerinin, Cam İşleme Makinelerinin, Lamine Cam Üretim Hatlarının, Düz ve Bombeli Cam Temperleme Fırınlarının tasarım, üretim, satış ve teknik destek faaliyetlerini yürütmektedir.

Firmamız, cam sektörüne geniş bir yelpazede sunduğu makineler ile anahtar çözümler sağlamaktadır. Geliştirdiğimiz ürünlere yapmış olduğumuz teknolojik yenilikleri uygulayarak makinelerimizi daha entegre çalıştırmayı vizyon edinmiş bulunmaktayız. Makineler arası haberleşme sistemlerimizle cam kesme, işleme ve veri girişlerinde harcanan zamanları minimuma indirerek müşterilerimize daha farklı kazanımlar kazandırmayı sağladık ve çözümlerimizi sürekli geliştirmeye devam ediyoruz.

Firmanızın çalışma prensipleri ve son dönemde gerçekleştirmiş olduğu yenilikler ile ilgili neler söylemek istersiniz?

CMS Makine “kurulduğu günden itibaren Ar-Ge ve yenilikçiliğe yatırım yaparak komple tesis kurabilen tek yerli ve Dünya’daki sayılı firmalardan biri haline geldi. Ürün gamını her geçen gün TÜBİTAK ve Ar-Ge projeleri ile sektör ihtiyaçları doğrultusunda genişletiyoruz. Ar-Ge Merkezimizin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescil edilmesinden dolayı gurur duyuyoruz. Proje, teknik ve organizasyon yeterliliklerine ek olarak üniversite iş birlikleri noktasında beklentilerin üzerinde bir performans gösterdik.

Firma olarak çalıştığınız projelerden bahseder misiniz?

2020 Avrasya Cam fuarında  1100 metre karelik alanımızda 25. yılımıza özel yeni bir ürün sunumu yapacağız.

Satış sonrası hizmet noktasında müşterilerinizle olan iletişiminiz hakkında neler söylemek istersiniz?

CMS Makine olarak el sıkıştığımız tüm firmaları müşteriden öte birer partner olarak görmekteyiz. Bu doğrultuda; sürdürülebilir hizmetin ilk satıştan çok daha değerli olduğunun bilinci ile, CMS olarak satış sonrası hizmetleri, yeni ürün satışından daha önde konumlandırmaktayız. 

Tüm CMS ürünlerinin devreye alma süreci sonrasında uzun yıllar stabil ve verimli çalışarak katma değer yaratıyor olması, müşteri memnuniyeti ve uzun süreli iş birliğimiz açısından önem arz etmektedir.

Yurt içi ve yurt dışı ayırt etmeksizin iletişim kanallarının sürekli açık tutulması, periyodik koruyucu-önleyici faaliyetlerin programlanması, geri bildirimlere hızlı reaksiyon, teknik eğitim, KPI ölçümleri ile hizmet kalitemizin arttırılması satış sonrası hizmetler politikamızın temellerini oluşturmaktadır.

Günümüzde teknolojinin hızlı gelişimi sistem geliştiricileri ve kullanıcıların ortak platformlarda buluşmasına bağlıdır. Satış sonrası aktivitelerinin tümü müşteri ile sanayiciyi buluşturan ortak bir platformdur ve CMS Makine olarak Ar-Ge Projelerimizde açık inovasyon prensibini kullanmaktayız. Özellikle müşteri geri bildirimleri CMS Makine Teknolojileri ve Sektörün gelişimine yüksek katkı sağlamaktadır.

Müşterilerimizden sürekli geri bildirimler alıyoruz ve bütün geri bildirimleri kayıt altına   alarak gerek servis hizmetlerimiz gerekse Ar-Ge süreçlerimiz için detaylı değerlendirmeler yapıyoruz. Müşteri geri bildirimlerinin hem ürünlerimiz hem de süreçlerimizin gelişiminde en etkin role sahip olduğuna inanıyoruz.

Satış ve satış sonrası hizmet alanlarında bölgesel olarak faaliyet gösteren yurt dışı ofislerimiz, distribütörlerimiz ve çözüm ortaklarımız bulunmaktadır. Bu hizmet ağı sayesinde 125 ülkede etkin olarak faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. 2019 yılı içerisinde, CMS Almanya ofisimizi de faaliyete geçirmiş bulunmaktayız. Satış grafiğimizin ABD başta olmak üzere Kuzey Amerika’da da artış göstermesi paralelinde, 2020 yılı içerisinde CMS Amerika ofisini faaliyete geçirmeyi planlamaktayız.

Son olarak neler söylemek istersiniz?

Yapı ve Cam sektörüne değerli katkılar sağladığına inandığımız yayınlarınızda CMS Ailesi olarak bizlere de yer verdiğiniz için teşekkür eder, başarılarınızın devamını dileriz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı