Söyleşi

CMS Makine, Fuarda Marka Bilinirliğimizin Artması Ve Yeni Pazarlar Edinmek Öncelikli Hedefimiz Olacaktır

Sektördeki tüm Kapı – Pencere Üreticileri ihtiyaçlarının tamamını karşılayabilecekleri bir fuar olması sebebiyle bu durum fuara katılımı ciddi oranda arttırmaktadır ve fuarın çok hareketli, verimli geçmesini sağlamaktadır.

CMS Makine Yurtiçi Satış ve Pazarlama Sorumlusu Burhan SÜNBÜL ‘‘ Pencere Fuarı Avrasya 2020 ’’ konulu röportaj sorularımızı şu şekilde yanıtladı;

10. Cam Fuarı Avrasya 2020’den beklentileriniz ve fuar ile ilgili hedefleriniz nelerdir?

Öncelikle bölgenin en büyük ve prestijli Cam fuarı Avrasya Cam 2020 ’ın tüm sektöre hayırlı olmasını dilerim. Fuarda marka bilinirliğimizin artması ve yeni pazarlar edinmek öncelikli hedefimiz olacaktır. Hepimizin de bildiği gibi bu hedeflerin en hızlı ve en basit yöntemleri arasında fuarlar başta gelmektedir. Sektörümüz ile ilgili baktığımız zaman bu fuarın en önemli fuarlardan biri olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Fuarda hangi ürünlerinizi sergileyeceksiniz? Sektöre ilk kez sunacağınız ürünleriniz bulunuyor mu?

•FGTF1630- Cam Temperleme Fırını

•OCKM3700-SLVE3-Otomatik Cam Etiketlemeli Cam Kesim Makinesi

•FCL3725SLV3- Otomatik Cam Kesim Hattı

•IGPL-S2506-Servo Motor kontrollü Otomatik Argon Gaz dolumlu Panel Pres Yıkama ve Birleştirme Hattı

•OTM2500V1/1-Servo Motor Kontrollü Otomatik Cam Macunlama Robotu

•TMH2-Tiakol Pompası

•RTB2x2-Döner Sehpa

•BM7-Butil Makinesi

Cam Fuarı’nın yıl içerisinde sektörün içinde bulunduğu canlanma döneminde ne gibi etkiler yaratacağını öngörüyorsunuz?

Şunu belirtmek isterim ki bu fuar sektörde sezon açılışı gibi görünmektedir. Ayrıca, özellikle yeni yatırımcıların bu fuarı beklediği ve kararlarının şekilleneceği göz önünde bulundurulursa sektörün çok acil ihtiyaç duyduğu bu canlanma döneminde fuarın önemi çok büyüktür.

Sektörel organizasyonların firmanıza ve genel olarak sektör ortaklarına katkılarından biraz bahseder misiniz?

Sektörel organizasyonlar ve fuarlar ziyaretçilerin yeni teknoloji ve ürünlerle buluştuğu yerlerdir. Fuarlar bilgiyi ziyaretçiye ulaştırmanın bir yolu. Bu anlamda da satışa dönük pazarlamanın da bir parçası. Bu çerçevede firmalar ve kuruluşlar güncel bilgileri ve ürünleri fuarlar yoluyla sektöre ne kadar yansıtabilirse o kadar hızlı bir ticari döngü oluşuyor. Fuarlar doğru seçilmiş ilgilileri bir araya getirdiğinde hem katılımcı firma hem ziyaretçiler açısından büyük imkanlar sunar. Katılımcı firma tamamen tarafsız bir bölgede rakipleri ile birlikte ürünlerini sergilemekte, üstünlüklerini veya zayıf taraflarını ortaya koymaktadır. Fuar ziyaretçisi yenilikleri tanımak, ürünleri topluca kıyaslamak, satın almak, en azından parasını ve zamanını harcayarak bilgilenmek istemektedir.

Cam Fuarı’na eş zamanlı olarak diğer salonlarda düzenlenen Pencere ve Kapı Fuarları ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Biz bu durumu büyük bir avantaj olarak görüyoruz, sektördeki tüm Kapı – Pencere Üreticileri ihtiyaçlarının tamamını karşılayabilecekleri bir fuar olması sebebiyle bu durum fuara katılımı ciddi oranda arttırmaktadır ve fuarın çok hareketli, verimli geçmesini sağlamaktadır.

Son olarak fuar katılımcı ve ziyaretçileri ile paylaşmak istediğiniz bir şeyler var mıdır?

Öncelikle büyük bir emek harcayarak fuara katılıp ürünlerini sergileyecek olan tüm katılımcıların hayırlı ve güzel bir fuar geçirmelerini temenni eder, değerli müşterilerimizi 12 Nolu 1208 ve 1209 No’lu standımızda ağırlamaktan duyacağımız memnuniyeti ve heyecanı da sizlerle paylaşmak isterim.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı