Gündem

EGE YAPI KORDON İSTANBUL PROJESİNDE BOSTİK FARKI

Teras, otopark, ıslak hacim ve balkon yalıtımlarında Bostik ürünleri tercih edildi.

İstanbul, 20 Ağustos, 2019

 

 

 

EGE YAPI KORDON İSTANBUL

PROJESİNDE BOSTİK FARKI

 

Teras, otopark, ıslak hacim ve balkon yalıtımlarında Bostik ürünleri tercih edildi.

 

İstanbul Kağıthane’de yapılan Ege Yapı Kordon İstanbul projesinin teras, otopark, ıslak hacim ve balkon yalıtımlarında Bostik ürünleri uygulandı. Yeniden canlanan Sadabad Deresi kıyısında yer alan projede toplamda 559 daire ve 55 mağaza bulunuyor.

 

Bostik teknolojilerinin projeye sağladığı avantajlar:

Kordon İstanbul projesinde, 4 bin m² gezilmeyen teras çatı yalıtımlarında ve 6 bin m² otopark üzeri mahallerde yüzey hazırlığı yapılan betonarme zeminlere Bostik Pu Prim PP astar ve Bostik PU Mono poliüretan esaslı sürme su yalıtım sistemi uygulandı. Bostik AquaRoll PU Prim – PP, tek bileşenli, solvent içeren şeffaf poliüretan emici yüzey astarıdır. Bostik AquaRoll PU Mono, tek bileşenli, kullanıma hazır, sıvı olarak uygulanabilen, sürekli elastik yapısını koruyan, sadece pozitif taraftan kullanıma elverişli, nem kürlü, poliüretan esaslı su yalıtım malzemesidir.

 

Projede yer alan 3 bin m² ıslak hacim betonarme yüzeylerde, yalıtımı sağlamak ve kalıcı esnek bir katman oluşturmak için Bostik CemenTech C2 Combi, yarı esnek su yalıtım ürünü kullanıldı. Düşey ve yatay köşe birleşim yerlerinde ise SRM-T tamir harcı ile pah uygulaması yapıldı. Bostik CemenTech C2 Combi, akrilik dispersiyon ile birlikte, su yalıtım problemlerinin çözümünde kullanılan, sadece pozitif taraftan kullanıma elverişli, çimento esaslı, çift komponentli, yarı esnek su yalıtım harcıdır.

 

Bostik SRM-T, TS EN 1504-3/04.2008’e göre R4 sınıfına uygun, güçlü yapışma özelliği olan, ilk ve son basınç dayanımları yüksek, tiksotropik, elle uygulanan, rötre yapmayan mineral esaslı, fiber takviyeli, çimento esaslı dikey uygulamalar için yapısal tamir harcıdır. Granülometrik kum, çimento ve yüksek nitelikli kimyasal katkı maddeleri ile takviye edilmiştir.

İç ve dış mekânlarda, düşeyde, betonarme yapı elemanlarının onarımında, betonların sülfat ve klor etkilerine karşı korunmasında, deniz yapılarının onarım ve bakımında, yeraltında kalan sanat yapılarının tamir ve korunmasında ideal çözümler sunar. Ayrıca, beton elemanlarının yüzey bozukluklularının tamiri ve yüzey tesviyesinde, brüt betonlarda geçirimsiz ve sağlam bir tabaka elde edilmesinde, prefabrik beton yapı elemanlarının montajında, hafif ve orta ağırlıkta trafik yükü olan, özel kaplamalar gelecek döşemelerde ve yüzey tamiratında, Tie-rod delikleri ve karot boşluklarının oldurulmasında kullanılır.

 

Projenin balkon yalıtımlarında Bostik Cementech C2 Extra ekstra esnek ürünü, doğrama ve parapet geçişlerinde de Bostik Aquablocker Liquid smp esaslı su yalıtım ürünü uygulandı. Kenar ve köşelerde detaylarında alt yüzey hazırlığı için ise Bostik MSP 2730 smp esaslı mastik ürünü tercih edildi.

 

CemenTech C2 Extra, akrilik dispersiyonu ile birlikte, su yalıtım problemlerinin çözümünde kullanılan, sadece pozitif taraftan kullanıma uygun, çimento esaslı, çift komponentli, yeşil renkli toz ve beyaz renkli sıvı emülsiyondan oluşan, ekstra esnek su yalıtım harcıdır. İç ve dış mekânlarda, sadece pozitif tarafta, yatay ve düşeyde, ıslak hacimlerde (WC, banyo, mutfak vb.) balkon, teras ve kiler gibi sürekli nemli, ıslak ve rutubetli alanlarda, su depoları, havuzlar, su tankları ve rezervuarlarda, hamam ve kaplıca gibi tesislerde, temellerde, bodrum duvarlarında, yer altı ve yer üstü inşaat çalışmalarında, köprülerde ve istinat duvarlarında kullanılır.

 

Aquablocker Liquid®, solventsiz, su katılmamış, bitüm içermeyen, kuruduktan sonra büzüşme ve çökme yapmayan ve DIN 18195’e göre binalarda kullanıma uygun olan bir su yalıtım malzemesidir. Yatay yüzeylerde kullanılan, kendinden yayılma özelliğine sahip bir sızdırmazlık malzemesidir. Tamamen kürlendikten sonra, malzeme su geçirmez olup, maksimum 5mm’ye kadar olan çatlakları onarmaktadır. Ayrıca, betona karşı agresif olan doğal yeraltı sularına karşı da dayanıklıdır.

 

Bostik MSP 2730, çok yönlü tatbik edilebilen, tek komponentli, solvent ve izosiyanat içermeyen, SMP esaslı derz dolgu mastiğidir. Alman DIN 52452 / 4. bölüm normlarına göre boyamaya uygundur.

 

Proje Ayrıntıları:

Proje ismi                             : KORDON İSTANBUL

Zemin uygulama yılı           : 2019

Yeri                                        : İstanbul, Kağıthane

Uygulama alanı                   : 16.000 m²

Yüklenici firma                     : EGE YAPI GRUP

Kullanılan malzemeler       : Bostik PU Mono, Bostik PU Prim PP, SRM-T, Bostik CemenTech C2

Combi, Bostik Aquablocker Liquid, Bostik CemenTech C2

Extra, Bostik MSP 2730,

       

BOSTİK HAKKINDA…

Arkema şirketi olan Bostik hakkında…

Bostik, Endüstriyel üretim, İnşaat ve Tüketici pazarlarında önde gelen küresel yapıştırıcı uzmanıdır. Bir asırdan fazla bir süredir, insanların günlük yaşamlarında karşılaştıkları güçlüklere, daha akıllı ve uyumlu yenilikçi yapıştırıcı çözümler geliştirmektedir. Beşikten mezara, evden ofise, Bostik akıllı yapıştırıcıları her yerde bulunabilir. Şirket, 2 milyar euro’luk cirosu ve 6 bin çalışanıyla 50’den fazla ülkede faaliyette bulunmaktadır.

Bostik Türkiye de, yapı ve endüstri sektöründe sızdırmazlık, yapıştırıcı ve yapı kimyasalları alanlarında çok güçlü bir marka olmakla beraber çok geniş bir ürün portföyüne sahiptir. Bostik’in, İnegöl ve Çorlu’da birer üretim tesisi bulunuyor. www.bostik.com.tr

Arkema hakkında…

Bir malzeme tasarımcısı ve yenilikçi çözümler üreticisi olarak Arkema, malzemeleri şekillendirerek yeni kullanım alanları yaratır. Dengeli iş portföyümüz, yüksek performanslı malzemeleri, endüstriyel ihtisasları ve kaplama çözümlerini kapsamaktadır. Dünyaca tanınmış markalarımız hizmet verdiğimiz pazarların liderleri arasındadır. 2017 yılında 8,3 milyar euro ‘luk cirosu ile dünya çapında yaklaşık 20 bin çalışanıyla 55 kadar ülkede faaliyet göstermektedir. Tüm ortaklarımızla aktif işbirliği taahhüt ediyoruz. Kuzey Amerika, Fransa ve Asya’daki araştırma merkezlerimiz, biyo-esaslı ürünler, yeni enerjiler, su yönetimi, elektronik çözümler, hafif malzemeler ve tasarım, ev verimliliği ve yalıtım alanındaki gelişmelere odaklanmaktadır. www.arkema.com

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı