EBAT TA FONKSİYON DA ÖNEMLİ!!

EBAT TA FONKSİYON DA ÖNEMLİ!!

1999 yılında kurulan ve 2008 yılı itibarıyle satış ve imalat felsefesinde köklü değişiklikler yapan BEST MAKİNA, yapmış olduğu hamlelerin meyvelerini ulusal ve uluslararası pazarda toplamaya başladı.

2008 yılında Avrupa merkezli global kriz sonrası daralan iç ve dış piyasa koşullarında rakiplerinden farklı sistemler ve terzi işi projeler üreten BEST MAKİNA, tüm zorluklara rağmen büyüme grafiğini sürdürdü.

Yatırımcılarına katalog üzerinden standart makina sunmak yerine isteklerini analiz ederek firmaya ve bütçeye en uygun çözümler üretmeyi tercih etmiştir. Bu sistem her ne kadar yönetilmesi ve kontrol edilmesi zor olsada genç ve dinamik kadrosu, sağlam teknik altyapısı ile müşterilerin çözüm ortağı olmayı başarmıştır.

Bu faaliyetlerin en başarılı sonuçlarından biride giderek artan tek/çift cam ebatlarına sunabildiği çözümler ile standard dışı ebatlı makinalarda (H>2500mm veya overheight) TEK ÜRETİCİ konumuna gelmiştir.

2008 yılında, İsveçte faaliyet gösteren FORSERUM SAFETY GLASS firmasına satılan Türkiyenin ilk 2800mm x6000 ebatlı camı yıkayabilen dikey yıkama makinası ile başlayan süreçte aradan geçen 9 yıllık süreye rağmen BEST MAKİNA hala tek üretici olma konumundadır. Bu süre zarfında ;

-              3300x6000mm ebatlı BWPL serisi ısı yalıtımlı çift/üçlü/cephe camı imalat hatları

-              3000x5000mm ebatlı BWPG serisi otomatik gaz dolumlu çift/üçlü/cephe camı imalat hatları

-              3000x5000mm ebatlı BLS-S serisi servo motor tahrikli çift komponent ekstruder

-              3300x6000mm ebatlı BW serisi dikey cam yıkama makinaları

-              3300x6000mm ebatlı BLAW2 serisi dikey zımpara ve yıkama hatları

Ve birçok farklı büyük ebat camları işeleyebilecek makinaları pazara sunmanın gururunu yaşamaktadır.

  

TÜRKİYE’NİN İLK 3300X6000MM EBATLI ISI YALITIMLI ÇİFTCAM İMALAT HATTI

 

Büyüyen cam ebatlarıyla beraber artan metretül başına düşen ağırlığa dayanıklı yürütme sistemleri, savunma sanayi ve denizcilik sektörü için 60mm kalınlığa kadar cam işleyebilmesi BEST MAKİNA ürünlerinin yatırımcılar tarafından tek tercih olmasını sağlamıştır.

Diğer taraftan terzi işi projeler yaparak yatırımcıya neredeyse sonsuz esneklik sağlanmıştır. Kendi projesi veya şartnamesini sunan firmalara alternatif tasarımlar sunarak kendilerine en uygun tercihi yapmalarına olanak sağlanmıştır.

2016 yılında Türkiye’nin en büyük otomotiv camı imalatçısı olan Trakya Otocam fabrikasının açmış olduğu ihaleyi kazanarak Avrupa’da ticari araçlarda kullanılacak çift camların 50% sini tek başına üretebilecek ısı yalıtımlı çift cam hattını üretmiştir.

Bombeli ve şekilli camları çiftcam haline getirebilen, otomatik olarak tahliye edebilen ve palet üzerinde istifleyebilen makina ana şartnameye ilave olarak TRAKYA OTOCAM VE BEST MAKİNA teknik ekibinin 6 ay süren ortak çalışmaları sonucunda 24.Nisan.2017 tarafından test edilmiş ve onay sürecini tamamlamıştır.

Mekanik ve yazılım projesi tamamıyla BEST MAKİNA mühendisleri tarafından hazırlanan ve tüm istasyonları BEST MAKİNA tarafından üretilen makina kapasite ,kullanım ve servis  kolaylığı , kullanıcı dostu özellikleri ile TRAKYA OTOCAM üretim ekibinden tam not almıştır.

Konusunda Türkiye’nin lider konumunda yer alan iki firmanın ortaklaşa gerçekleştirdiği bu proje hem milli kaynakların yurt içinde kalmasını sağlamış, hemde ürettiği ürün sebebiyle yatırımcı firmanın uluslararası pazar payını artırmasını sağlamıştır.


Diğer Haberler


reklamverburaya
reklamverburaya
reklamverburaya
reklamverburaya
reklamverburaya