Egepen Deceuninck sürdürülebilir bir dünya için yüzde 100 geri dönüşümlü PVC üretiyor

Egepen Deceuninck sürdürülebilir bir dünya için yüzde 100 geri dönüşümlü PVC üretiyor

Çevreye duyarlı ürünler geliştiren Egepen Deceuninck, hem kullandığı çevre dostu teknoloji hem de düşük enerji tüketimi stratejisine dayalı üretim tesisleri ile gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için katkıda bulunuyor.

Dünyadaki enerji kaynaklarının hızlı ve kontrolsüz bir şekilde tüketilmesi nedeniyle ısı yalıtımı ve enerji tasarrufu konuları her geçen gün daha fazla önem kazanıyor. Yapılan araştırmalar Türkiye’de harcanan enerjinin yüzde 35’inin konutlarda tüketildiğini, konutlarda tüketilen enerjinin ise yüzde 80’inin ısınma amaçlı kullanıldığını gösteriyor. Dikkat edilmeden yapılan bu bilinçsiz tüketim de ekolojik dengenin bozulmasına neden olabiliyor.


Binalarda yaşanan ısı kaybına bakıldığında ise sarf edilen ısı enerjisinin yaklaşık yüzde 28’inin pencerelerden kaynaklandığı görülüyor. Dolayısıyla pencerelere sadece mimari uyum ve konfor olarak değil, ısı tasarrufu açısından da dikkat etmek büyük önem taşıyor. Konutlarda ısı kaybını önlemenin en güvenilir yolu ise dayanıklı, emniyetli, maksimum ısı yalıtımı sağlayan özel PVC pencere sistemleri kullanmak. Bu kapsamda Egepen Deceuninck, IFT Rosenheim Laboratuvarı tarafından Türkiye’deki en iyi ısı ve ses ısı iletkenlik katsayısına sahip ürünü seçilen Legend UF Sistemi’ni kullanıcılarına sunuyor. Bu sayede yaşanan ısı kayıplarının önüne geçilmesi ise hem kullanıcılara hem de ülkelere kazanç sağlıyor.

Egepen Deceuninck ürünlerinin hiçbirinde kurşun ve benzeri ağır metaller kullanmıyor Egepen Deceuninck, yapılan Ar-Ge çalışmaları doğrultusunda 2004 yılından itibaren yüzde 100 geri dönüşümlü TPE conta kullanımı ile çevreye duyarlı üretim gerçekleştiriyor.
Yenilikçi ve öncü yapısıyla gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmayı hedefleyen Egepen Deceuninck, çevre dostu kalsiyumçinko stabilizan ile profil üretimi gerçekleştiriyor. PVC pencere ve kapı profilleri için EPD (Environmental Product Declaration – Çevresel Ürün Beyanı) belgesine sahip olan Egepen Deceuninck, bu belgeyle birlikte ISO 14040 standardı çerçevesinde belirtilmiş parametrelere göre üretim gerçekleştiriyor. Çevreci yaklaşımını hem ürünlerinde hem de üretim tesislerinde uygulayan Egepen Deceuninck çevreye duyarlı ürünler gerçekleştirdiği gibi, İzmir Menemen’de dev yatırımla inşa ettiği yeni fabrikasında, PV solar panel ve trigenerasyon sistemleri ile düşük enerji tüketim stratejisine dayalı yatırımlar ile verimli bir işletme olmayı hedefliyor. Fabrikada, çatıya biriken yağmur sularının proses suyu rezervlerinde tekrar kazanımı ve çevre yeşillendirmesinde kullanımı yapılarak yeniden kazanım elde ediliyor.

Farklı renk seçenekleriyle mekanlara yepyeni bir görünüm kazandıran pencereler

Mekanlar, Egepen Deceuninck sayesinde artık yalnızca beyaz renk PVC’lere sahip
olmak zorunda değil. Pencerelerinde hem kalite hem de estetiği tercih eden herkes,
Egepen Deceuninck’in farklı renk seçeneklerinden oluşan PVC kapı ve pencere
sistemleriyle evlerine yeni bir görünüm kazandırıyor.

Yüzde 100 geri dönüştürülebilir malzemeden üretilen Egepen Deceuninck PVC pencere ve kapılar, bir pencereden beklenen ses ve ısı yalıtımının yanı sıra estetik görüntüsü ile de tüketicilerin beklentilerine yanıt veriyor. Türkiye’nin öncü PVC üreticilerinden Egepen Deceuninck, doğadan ilham aldığı 13 farklı renk seçeneğiyle evlerin havasını ve tarzını değiştiriyor. Krem, antik meşe, kiraz, altın meşe, winchester, budaklı winchester, fındık, vizon, antrasit gri, koyu meşe, venge, gümüş ve kül siyahı gibi renk alternatiflerine sahip PVC kapı ve pencereleriyle Egepen Deceuninck, her yapıya ayrı birer kimlik kazandırıyor, estetik bir
görünüm sağlıyor.


Uzun ömürlü yapısı, ses ve ısı yalıtımındaki başarısı ve tüketici dostu özellikleriyle Türkiye’nin en çok tercih edilen PVC markalarından Egepen Deceuninck, daima kalite ve estetiği bir arada sunuyor.


Diğer Haberler


reklamverburaya
reklamverburaya
reklamverburaya
reklamverburaya
reklamverburaya