Profesyonel çözümler Sistem çözümü: BACnet ile çok fonksiyonlu kapı sistemleri

Profesyonel çözümler Sistem çözümü: BACnet ile çok fonksiyonlu kapı sistemleri

Merkezi kontrol üniteleri ile çok fonksiyonlu Powerturn F-IS/TS otomatik kapı açma sistemi: otomatik kapılar ve kapı kapatıcısı teknolojisinin ‘güçlü’ bağlantısı

Otomatik kapı sistemleri IO 420 BACnet arayüz modülü aracılığıyla bina yönetim sistemlerine entegre edilebilir ve merkezi olarak kontrol edilebilir. Kişiselleştirilmiş komple çözümler alanında bir sistem tedarikçisi ve uzmanı olan GEZE, otomatik ve manuel kapı kanadına sahip çift kanatlı kapı sisteminin çok fonksiyonlu ve görsel açıdan zarif yeni bir varyasyonunu sunuyor. Gündüz kullanımında erişilebilir bir otomatik kapı – gece kullanımında güvenli bir kaçış kapısı: yönetim sistemi olarak TZ 320 acil çıkış koruma sistemi, otomatik kapı sistemlerini izler. BACnet-tabanlı IO 420 modülü bina yönetim sistemlerine entegrasyonu sağlar.

 

Bu sayede kapı sistemleri uzaktan izlenebilir ve gerekirse çalışma modu hızlı ve kolay bir şekilde değiştirilebilir. Ayrıca sorun raporları da alınabilir. Otomatik kapı mekanizmasının ve Profesyonel çözümler Sistem çözümü: BACnet ile çok fonksiyonlu kapı sistemleri Merkezi kontrol üniteleri ile çok fonksiyonlu Powerturn F-IS/TS otomatik kapı açma sistemi: otomatik kapılar ve kapı kapatıcısı teknolojisinin ‘güçlü’ bağlantısı kapı kapatıcısının benzersiz kombinasyonu, aktif kanadın temel olarak hareket ettiği çift kanatlı kapılar için cazip bir versiyondur ve bu nedenle daha kolay bir kullanım için otomatik olarak çalıştırılır. Belirli görsel bir özelliği, her iki kapı kanadı boyunca evrensel mekanizma kilidinin olmasıdır. Asimetrik kapılarda bile ‘duo (çift)’ ideal bir çözümdür.

 

Aktif kanat, Powerturn otomatik kapı açma mekanizması ile donatılmıştır. Güçlü yönleri engelsiz kolaylık, yüksek işlevsellik, yaratıcılık özgürlüğü ve zarif bir tasarımdır. Powerturn ayrıca prestijli girişlerde veya iç mekanlarda büyük ve ağır tek veya çift kanatlı kapıları kolaylıkla ve güvenle açar. Sadece 7 cm’lik yüksekliğe sahip mekanizması herhangi bir kurulum durumu için uygundur ve 600 kg’a kadar kapı kanadı ağırlıklarını taşır. Pasif kanat bir kapı kapatıcısı ile donatılmıştır; örn. TS 4000 veya TS 5000 serilerinden yer alıp yalnızca gerekli olduğunda açılmaktadır. Mekanizma muhafazası aynı zamanda yangın korumalı kapıları için talep edilen kapatma sırası kontrolünü de içermektedir. Her iki kapı kanadının da erişimden sonra kontrollü olarak tekrar doğru bir şekilde kapanmasını sağlar; örn. tehlike durumunda kişileri dışarı çıkararak.

Hold-open (Açık tutma)ösistemlerine yönelik PowerturnöF/R-IS/TS otomatik kapı açma mekanizması/ kapı kapatıcısı kombinasyonu, duman kontrol ünitesi görünmez şekilde kapağa entegre edildiğinden yenilikçi teknoloji ve tasarımı bir araya getirmektedir. Kolay iş ve enerji tasarrufu Akıllı açma fonksiyonu sayesinde Powerturn ile manuel kapı açmak bile kolaydır.. Bu, kapanma yaylı, büyük, ağır yangın koruma kapılarını elle EN7 kapanma kuvvetine kadar çaba göstermeden elle açabileceği anlamına gelir.

 

Entegre enerji deposunun etki mekanizması sayesinde güvenli kapatma daima garanti altındadır ve bu da enerji dengesi için bir avantajdır. Çok çeşitli kurulumlar – kolay ve akıllı Akıllı GEZE kurulum sistemi basit ve güvenli kurulum sağlar. Manuel bir öğretme çalışması sayesinde, mümkün olan en kısa sürede devreye alınabilir. Powerturn’ın bakımı mekanizma kapağı çıkarılmadan yapılabilir. Çok çeşitli kapı senaryoları – esnek ve gelecek için uygun Powerturn’un yardımı ile çeşitli kapı senaryoları uygulanabilir. BAU ticaret fuarında GEZE, tam panik fonksiyonuna sahip IQ kilidi AUT elektronik motor kilidi, kaçış kapısı kumanda ünitesinin temeli olan sağlam ve zarif TZ 320 paslanmaz çelik kapı kumanda birimi, FTV 320 kaçış kapısı kilidi ve GC 342 güvenlik sensörüile bunu bir sistem çözümünde sunmuştur.

 

Tüm sistem otomatik, engelsiz kapı konforu, arttırılmış hırsızlık dayanıklılığı, yangından koruma, kaçış yollarının korunması ve kapı üstün tasarımı ile hareket ettiğinde komple koruma sağlar. Kapı sistemi doğal havalandırma için duman ve ısı çıkarma sistemlerinde yeni bir temiz hava açıklığı olarak da kullanılabilir. 3 kez ödüllendirildi Powerturn, iki adet Plus X Ödülü, ‘Yenilik Ödülü’ ve ‘2015/16 yıllarının En İyi Ürün’ ödülünü almıştır. Ayrıca dünya çapında tanınmış bir eko-etiket olan Çevresel Ürün Bildirgesi (EPD) sürdürülebilirlik sertifikasını almıştır.


Diğer Haberler


reklamverburaya
reklamverburaya
reklamverburaya
reklamverburaya
reklamverburaya