SMC Düzensiz Veya Delikli Olan Parçaların Taşınmasında Kullanılan Yeni Manyetik Tutucusunu Piyasaya Sunuyor

SMC Düzensiz Veya Delikli Olan Parçaların Taşınmasında Kullanılan Yeni Manyetik Tutucusunu Piyasaya Sunuyor

SMC, tutucu (gripper) ürün gamına, metal iş parçasının içerisinde bulunan mıknastıs ile tutan manyetik tutucuyu ekledi. Özellikle delikli veya düzgün olmayan yüzeylerin taşınmasında güvenli bir çözümdür. Güvenilir ve hızlı olması çevrim süresini de azaltacağı için üretkenliği de artırmış olacaktır

Pnömatikte dünyanın önde gelen uzmanı SMC, bundan önceki süreçlerde vantuz kullanarak, yeterli emiş elde edilmesi zor olan düzensiz yüzeylerdeki iş parçalarının, transferinde yardımcı olacak manyetik tutucusunu piyasaya sundu.

120 N'a kadar tutma kuvveti ile, MHM-X6400, hava kesilse bile iş parçalarını tutmaya devam etmektedir, böylelikle sizler de iş parçalarının güvenli bir şekilde tutulmasının keyfini yaşarsınız.  Ayrıca, 0.3 N ya da daha düşük bir bırakma kuvveti ile çevrim süresi azaltılmakta ve üretkenlik artmaktadır.

Müşterilerimizle yakın bir şekilde çalışmamız sayesinde iş parçalarının taşınmasında vantuzların yeterli olmadığı, tutucuların geliştirilmesine ihtiyaç olduğu ortaya çıkmıştır. Manyetik MHM-X6400 bu ihtiyaca yönelik boşluğu doldurmaktadır. Esneklik, maliyet tasarrufu ve güvenilirlik sunan akıllı tasarımı sayesinde MHM-X6400’ün ilk geri bildirimleri oldukça olumludur.

Bir dizi transfer uygulaması için uygun olan MHM-X6400'ün tutma kuvveti, kullanılan tamponun modelini değiştirerek ayarlanabilmektedir.

Fluororubber'den üretilen tampon, iş parçalarının hasar görmesini önleyerek maliyet tasarrufu sağlamaktadır. Tampon ayrıca çalışma esnasında iş parçasının kaymasını önleyerek emniyeti güçlendirmektedir. Üç montaj yüzeyi ve manyetik sensör monte etme seçeneği sunan MHM-X6400, esneklik ve daha fazla proses kontrolü sunmaktadır.

MHM-X6400 hakkında daha fazla bilgi için SMC'nin yeni ürün sayfası www.smcpnomatik.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz.


Diğer Haberler


reklamverburaya
reklamverburaya
reklamverburaya
reklamverburaya
reklamverburaya