Söyleşi

Haffner Makina, Alüminyum Uygulamalara Yönelik İnovatif Çözümlerimizi Fuarda Ziyaretçilerimize Sunacağız

Yeni ve mevcut pazarlardaki yatırımcılar ile sonuç odaklı bir iş birliği sağlayabilme beklentisi ile fuar dönemine hazırlanıyoruz.Bizde hedef olarak, bu potansiyel karşısında ziyaretçilerimize teknolojimizi ve yeni ürünlerimizi iyi sunabilme ve Haffner Makina kullanan fabrika sayısını arttırma gayretine giriyoruz.

Haffner Makina’dan Hasan SÖNMEZ,  röportaj sorularımızı şu şekilde yanıtladı;

21. Pencere Fuarı Avrasya 2020’den beklentileriniz ve fuar ile ilgili hedefleriniz nelerdir?

21. Pencere Fuarı Avrasya 2020 yine mart ayında bütün sektörü bir arada buluşturmaya devam ediyor. Katılımcı firmalar ve ziyaretçilerin oldukça talep gösterdiği bu organizasyonda bizde Haffner Makina olarak ‘ 7.Hall Stand 701-711’ yerleşiminde ve 840 M2 alanımızla hall’de ki en geniş alan sahibi olarak yerimizi alacağız. Her sene ziyaretçi sayılarındaki artışı kendimizin ve  sizlerin  hazırladığı raporlardan görebiliyoruz. Yeni ve mevcut pazarlardaki yatırımcılar ile sonuç odaklı bir iş birliği sağlayabilme beklentisi ile fuar dönemine hazırlanıyoruz.Bizde hedef olarak, bu potansiyel karşısında ziyaretçilerimize teknolojimizi ve yeni ürünlerimizi daha iyi sunabilme ve Haffner Makina kullanan fabrika sayısını arttırma gayretine giriyoruz.

Fuarda hangi ürünlerinizi sergileyeceksiniz? Sektöre ilk kez sunacağınız ürünleriniz bulunuyor mu?

Pvc ve Alüminyum İşleme Merkezi ve bunun altında bulunan makina gruplarını yıllardır müşterilerimiz ile buluşturuyoruz. Alüminyum makinaları için AR-GE merkezimizde çalışan mühendis arkadaşlarımız uzun zamandır ciddi mesai harcadılar. Bunun karşılığında ortaya çıkan kesim ve işleme makinaları sektörde fark yaratacak niteliklere sahipler ve bunları fuarda ziyaretçilerimiz ile buluşturacağız.

Pencere Fuarı’nın yıl içerisinde sektörün içinde bulunduğu canlanma döneminde ne gibi etkiler yaratacağını öngörüyorsunuz?

2019 yılına göre daha hareketli bir seneye başladık diyebiliriz. İhracat tarafında zaten sürekliliğimiz devam ediyordu ve yeni eklenen ofislerimiz ile bunu daha kuvvetlendirerek yurt içinde yaşanan durgunluğu ivmeli bir yükselişle pozitife çevirebildik.2020 Pencere Fuar döneminde yurt içi ve yurt dışından katılan ziyaretçiler hem firma hem ürünleri inceleyerek daha doğru karar verebiliyor. Fuardaki görüşmelerimiz nihai olarak sonuçlanmasa dahi sene boyunca sürekliliği sağlayacak bir portföy ile önümüzdeki dönem yapılacak faaliyetlerin planlanmasında Pencere Fuarı’nın mutlak etkisi kaçınılmazdır.

Pencere Fuarı’na eş zamanlı olarak diğer salonlarda düzenlenen Cam ve Kapı Fuarları ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Biz makina firması olarak ayrı bir platformdayız, bizim uygulama yöntemlerimiz her zaman ekstra dikkat çeken nitelikte olmuştur. Temel olarak cam, profil ve aksesuar firmaları ile aynı iş sahasındayız. Ziyaretçilerin fuar alanında temel ilgi alanları, ihtiyaçları doğrultusunda  ve inovasyonel trendleri takip edebilmeleri için bu fuar alanlarını ziyaret etmelidir.

Son olarak fuar katılımcı ve ziyaretçileri ile paylaşmak istediğiniz bir şeyler var mıdır?

Türkiye de yapılacak olan Avrasya Kapı ve Pencere fuarından sonra 18 – 21 Mart tarihleri arasında Almanya’ nın Nürnberg şehrinde yapılacak olan “FRONTALE FENSTARBAU”  fuarında Hall  3A Stand  3A  125  yerleşiminde yer alacağız. Ziyaretçilerimizi ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı