Söyleşi

İnterpen Olarak, Kalite Standartlarına Uygun, İnsan Sağlığını Ön Planda Tutarak PVC Profil Üretimine Başlamış Bulunmaktayız

Mükemmelliğe olan tutkumuz, müşterilerimizden aldığımız güç her zaman ki gibi; üretimi araştırmaya, yeni tasarımlara, istihdam oluşturmaya ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam edecektir.

İnterpen Yurt İçi Profil Satış Müdürü Hakan UĞRAŞ röportaj sorularımızı şu şekilde yanıtladı;

Firmanız hakkında bilgi alabilir miyiz?

Pidosan olarak; 1993 yılında kurulan ve kısa sürede Türkiye’nin PVC Profil sektöründe öncü kuruluş konumunu kazanan Pidosan Markasına duyulan güven ve kalitesinden aldığı güçle, PVC Kapı – Pencere Profil imalatı ve Tüm PVC sistemleri imalatı, Panjur Sistemleri, Çelik Kapı, Yangın Kapısı, Ahşap Kompozit İç Mekan Kapıları alanlarında hizmet vermektedir. Pidosan Grubu olarak 2016 yılı itibari ile Ankara 1. Organize Sanayi Bölgesinde 20.000m2  kapalı alan üzerine kurulu son teknoloji ile donatılmış olan fabrikamızda, üretimin başından sonuna büyük bir titizlikle kalite standartlarına uygun, insan sağlığına ön planda tutularak İnterpen markası adı atında PVC Profil üretimine başlamış bulunmaktayız.

Ürün gruplarınız nelerdir? Yeni çıkan ürünleriniz var mı?

Ürün gruplarımız;

60`lık 3 odacıklı, 60’lık 4 odacıklı, 70’lik 5 odacıklı ürün gruplarımız bulunmaktadır.

Yeni çıkarmış olduğumuz 82’lik solid 6 odacıklı serilerimiz olmak üzere gerek yurt içi gerek yurt dışı pazarında profil  olarak hizmet vermekteyiz.

2019 yılında üretmeye başlamış olduğumuz 82’lik SOLİD serimiz şu anda yurt içi ve yurt dışında ısı ve ses yalıtım değerleri üstün performans sunan profilimiz olarak çok fazla rağbet görmektedir bu da bizim yenilikçi ruhumuza pozitif bir ivme kazandırmıştır.

Markalaşma hakkında düşünceleriniz nelerdir? Markanızın gelişim süreci hakkında bilgi verir misiniz?

Markalaşma bizim kalitemizin ve sürdürebilirlik politikamızın altını çizmek için çok önem verdiğimiz bir konu diyebilirim. Bu konuda kendimizi geliştirmeye ve yatırım yapmaya çok önem veriyoruz. Günümüzde markalaşmayı göz önüne alacak olursak; daha uzun yıllarda bu konuyu odak noktamızda tutacağız.

Geride bırakmış olduğumuz 2019 yılını nasıl değerlendiriyorsunuz?

2019 yılında kendi kapasitemizi düşündüğümüzde ürettiğimizin üstünde satışlar gerçekleştirdiğimizi görmüş durumdayız. Bu durum bizi rehavete kapılmaktansa exrüder makinası alarak daha kaliteli ve daha hızlı teslimat süreleri için hizmet standartlarımızı genişletmeye teşvik etti.

2020 yılında hedef ve beklentileriniz nelerdir?

2020 yılında üretim kapasitemizi artırmak adına 3 exrüder makinası daha alarak müşterilerimize daha hızlı hizmet vermeyi hedefliyoruz. Mevcut bayilerimizle daha iyi çalışmalar yapıp piyasadaki marka bilinirliğimizi artırmak yeni vereceğimiz bayilikler ile daha çok il ve ilçelere hizmet vermek adına ulusal reklam çalışması içerisindeyiz. Bu çalışmalarımızın da 2020 yılında bayilerimize iyi bir destek olacağını düşünmekteyiz.

Son olarak neler söylemek istersiniz?

2019 yılında gerek dünyada gerek ülkemizde yaşanan ekonomik krizde sektörümüzde gelinen şu noktada piyasamızın disiplinize olduğunu düşünüyorum. Bu durumun sebebi ise; gerek ekonomik kriz ve gerek verilen yanlış bayilikler ardından çok büyük kayıplar diye düşünüyorum. 

Artık müşteriler şunu çok iyi biliyorlar ki vadeli yapılan alış ve satışlar sürekli zarar ile sonuçlanıp, büyük kayıplar  yaşanmıştır. Buna karşın nakit alıp nakit satarak para kazanabileceklerini de görmüşlerdir. Bizim 2019 yılında bütün bayilerimize bunu iyi anlattığımızı düşünüyorum.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı