Söyleşi

REHAU

  1. Firmanız hakkında bilgi alabilir miyiz?

REHAU 1948 yılında Almanya’nın Bavyera eyaletinde bulunan REHAU kasabasında şerit ve su hortumu imalatına başladı

1958’de ilk PVC pencere profili kalıptan geçirildi. Yani REHAU’da pencere ile ilgili 60 yıllık bir tecrübeden bahsedebiliriz.

REHAU Türkiye’de daha çok pencere tarafı ile biliniyor ancak REHAU 5 kıtada, dünyanın 170’den fazla ülkesinde yaklaşık 22 bin çalışan ile otomotiv, beyaz eşya, tesisat, yerden ısıtma, mobilya ve pencere birimlerinde polimer bazlı çözümler üzerine uzmanlaşmış bir işletmedir.

REHAU Türkiye pencere çözümleri faaliyetlerine ise 1989’da başladı. Birimimiz, yaklaşık 28 yıldır yetkili üretici ve yetkili tali bayileri vasıtasıyla tüm Türkiye’de ve Türki Cumhuriyetler ‘de satış yapıyor. İstanbul’da bulunan genel merkezimiz, İstanbul Tuzla’da bulunan 4 bin metrekaresi kapalı, 3 bin metrekaresi açık olan lojistik merkezimiz, Akdeniz, Ege ve İç Anadolu bölge temsilciliklerimiz ile özellikle kentsel dönüşümün hızlandığı son 7-8 yıl içerisinde, bayi ağımızı her yıl genişleterek daha fazla projeye hitap ederek müşterilerimizin memnuniyeti için çalışıyoruz.

Ayrıca, her ne kadar pencere departmanına yönelik üretim olmasa da, REHAU’nun Bilecik/Osmaneli’nde yaklaşık 250 kişinin çalıştığı, beyaz eşya ve otomotiv sektörlerine yönelik üretim yaptığı bir fabrikasının bulunduğunu belirtmek isterim.

 

  1. Ürünleriniz hakkında bilgi verir misiniz? Ürünlerinizi diğerlerinden ayıran özellikler nelerdir?

Bayilerimiz aracılığıyla satışını yaptığımız birçok ürün grubumuz bulunuyor. ED70, Brillant Design, Synego ve Geneo serilerimizi ile uzun yıllardır Türkiye pazarında başarılı bir şekilde büyüyoruz. Bunun haricinde ilk defa mart ayı içerisinde düzenlenen Pencere Fuarı’nda sergilediğimiz “SMART GUARD” sistemi yeni bir ürün olmakla birlikte yaklaşım olarak yakın zamanda piyasaya sunuldu.

REHAU tarafından, pencereleri akıllı hale getirmek ve olası hırsızlıkları caydırmak amacıyla geliştirilmiş olan SMART GUARD sistemi pencereye yaklaşan potansiyel hırsızı tespit eden akıllı bir algılama sensörüne sahip olup, görsel ve sesli alarm modüleri ile hırsızlığa teşebbüsü ortadan kaldırmayı hedefliyor. Üç farklı konfigürasyona sahip sistem kablo olmadan kullanılıyor ve akıllı ev sistemleri ile genişletilebiliyor.

Ayrıca yeni nesil RAU-FIPRO malzemeden üretilmiş GENEO X sistemi ile daha büyük boyutlarda kanat açıklıklarına ulaşılan ve ısı geçiş performansı arttırılmış benzersiz bir sistemi yakın zamanda satışa sunduk.

Yeni ürün grupları içerisinde, standart pencere profillerinden oluşturulmuş PANORAMA SWING DESIGN – yeni nesil katlanır PVC pencere sistemi ve motor kontrollü HERITAGE giyotin pencere sistemi yeniliklerimizi oluşturan ürün grupları olarak ilave edebiliriz.

Azami cam alanı sağlayabildiğimiz, orta contalı, REHAU tarafından geliştirilen RAU-FİPRO hammaddesi ile üretilen 70mm profil serimiz NEFERİA ve kasa alanı kendinden havalandırma sistemi ile donatılmış olan, orta contalı, RAU-FİPRO hammaddesi ile üretilen profil serimiz GENEO INOVENT’i farklılıklarımız olarak belirtmeliyim.

Tüm bu yeniliklere ilave olarak; yakın zamanda satışa sunduğumuz Rehau Donanım Gurubu, sistem bütünlüğünün sağlanması adına ürün portföyümüzde yer aldı. Bunların dışında satış sonrasındaki servis ve hizmet kalitesi de REHAU’yu rakiplerinden ayıran önemli bir etkendir.

  1. Firmanızın çalışma prensipleri ve son dönemde gerçekleştirmiş olduğu yenilikler ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Çalışma prensiplerimizin başında günümüz rekabet şartlarında ürün kalitesinin yüksek seviyede olması tartışmasız bir gereklilik oluşturuyor. Fakat ürün kalitesine ilave olarak; hizmet kalitesi, rekabeti avantajlı hale dönüştürür.

Rekabet ise müşterilerin önüne fazlaca alternatifin çıkması sonucunu ortaya çıkarıyor. Günümüz müşteri profili, karar aşamasında araştıran, bilgi toplayan ve ihtiyacını tanımlayan bilinçli bir yapıdadır. İşte bu bilinçli yapıda, kalite ve hizmetin bir arada sunulduğu ürün, tüketici açısından satın alma noktasındaki riskini azaltıyor.

Satış sonrası hizmetin önemi anlaşıldığında, bu durum sistemlerin geliştirilmesine, sistemlerin geliştirilmesi ise ürünün geliştirilmesine ve elde edilen sonucun başarıya gitmesine olanak sağlıyor. Yenilikler noktasında teknolojik gelişimleri takip ederek devamlı yeni ürünleri sisteme sunmak için uğraşıyoruz.

 

  1. Firma olarak çalıştığınız projelerden bahseder misiniz?

Bütün projeleri takip ederek gerek kentsel dönüşüm gerekse özel ve toplu konut projelerinde ekip olarak birebir görüşmeler sağlayıp, talepleri dinleyip değerlendirerek ürün gruplarımız ile net çözümlere gitmeye çalışıyoruz. İnşaat sektöründeki proje bazlı müşterilerimiz bu yöndeki çalışma sistemimizden çok memnun olduklarını belirtiyor. Ürün yelpazemizin geniş olması taleplere daha kolay yanıt vermemizi sağlıyor ve bu durum da ayrı bir memnuniyet yaratıyor.

 

  1. Satış sonrası hizmet noktasında müşterilerinizle olan iletişiminiz hakkında neler söylemek istersiniz?

Öncelikle satış sonrası hizmet faaliyetlerimizi, bayilerimiz ve nihai kullanıcılar olmak üzere iki ana kola ayırabiliriz.

 

Ara ürünü bitmiş ürün haline getiren bayilerimize, zengin ürün gruplarımız ile son kullanıcı ihtiyacına cevap veren, teknik anlamda en uygun detay çözümlerinin oluşturulması hususunda ortak çalışmalar yürütüyoruz. Özellikle kentsel dönüşümün beraberinde getirdiği nitelikli projelerin artması ile mimaride de birçok yenilik ve buna bağlı olarak özel detay çözümleri ortaya çıkıyor. Bu bağlamda birçok nitelikli büyük projelerde ve mevcut yenileme projelerinde, detaylara cevap verebilecek sonuçları, çözüm ortağımız bayilerimizle sonuca ulaştırıyoruz.

 

Ayrıca rekabetin yoğun şekilde hissedildiği günümüz şartlarında, REHAU markasının sektörde bilinen ürünlerinin artması ve hizmet kalitesinin devamlılığının sağlanması için çalışıyoruz. Bayilerimizin gelişmesi ve sürdürülebilir üretim ve hizmet kalitelerinin artmasına yönelik olarak da bayilerimiz ile teknik ve hizmet anlayışı çerçevesinde ortak çalışmalar yürütüyoruz.

 

Yukarıda bahsettiğimiz çalışmalar özetinde tüketici açısından satış sonrası hizmet faaliyetlerinin temelini oluşturuluyor. Son kullanıcı için satış sonrası hizmet felsefesi, ürün tüketiciye ulaşmadan başlıyor. Ayrıca tüketicilerin gerek karar aşamasında gerekse ürün kullanımında, ihtiyaç duydukları bilgiler hakkında kendilerini bilgilendiriyoruz.

Ürün kullanımı sırasında, olası sıkıntılar yaşamaları halinde ise en kısa sürede teknik hususlar konusunda, kendilerine en yakın bayilerimiz vasıtasıyla çözüm üretiyoruz.

 

  1. Son olarak neler söylemek istersiniz?

Öncelikle ülkemizin büyüme ivmesinin artarak devam etmesini diliyoruz. Ekonomimizin lokomotiflerinden biri olan inşaat sektörümüzün hem yurtiçinde hem de yurtdışında daha yapılacak çok işi olduğunu düşünüyoruz.

Ayrıca REHAU Türkiye’nin başarısında çok ciddi paya sahip olan yetkili bayilerimize de teşekkür etmemiz gerekir. REHAU’nun felsefesine ve temsil ettiği değerlere kıymet veren, REHAU markasını temsil eden iş ortaklarımız bizim için çok önemli bir yere sahip. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da el birliği ile birçok başarılı işe imza atacağımıza inanıyorum.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı