Amanos: Müşterilerimizin Tüm Aksesuar İhtiyaçlarını Karşılamaktayız

Amanos: Müşterilerimizin Tüm Aksesuar İhtiyaçlarını Karşılamaktayız

Sağlıklı bir satış sonrası hizmet sunmak için ise müşterinin ihtiyaçlarını anlayarak, onlarla empati kurarak ve aynı zamanda müşterilerimize güven sağlayarak, onların sorununa  çözüm bulmak bizim için büyük önem taşımaktadır.

Amanos Mimari Yapı Sistemleri Genel Müdürü Kerem YILMAZ ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide ‘Satış Sonrası Destek’’ ile ilgili sorularımızı şu şekilde yanıtladı;

Firmanızın sektörel geçmişi ve bu süreçteki gelişimi hakkında bilgi verir misiniz?

2006 yılında hayat bulup büyük satış ağına sahip olan, yüksek miktarlı profil ve aksesuar stoğu, boyahanesi, ısı bariyer dikiş hattı, makina parkuru ve benzersiz ürün gamıyla yapı sektöründe; Alüminyum profil, kompozit panel, cephe kaplama sistemleri, ofis bölme sistemleri, katlanır kapı sistemleri, sürme sistemleri, güneş kontrol sistemleri ve aksesuar alanlarında ulusal ve uluslararası faaliyetleri sürdürdüğümüz KAYRA METAL, 2012 yılı başından itibaren Amanos Mimari Yapı Sistemleri ile yeni bir oluşuma girerek genç, dinamik ve konusunda uzman kadromuzla, gelişen teknolojiyle beraber büyüyen ve karmaşıklaşan ihtiyaçlara tek noktadan ve en doğru şekilde çözüm üretme hedefine olan, sektörde farkındalık yaratan “Sistem Evi” olarak yolumuza devam etmekteyiz. Sahip olduğumuz dinamizm ve yakalamış olduğumuz ve hiçbir zaman eksilmeyen ivmemizle yola devam ettiğimiz AMANOS Mimari Yapı Sistemleri bir mimarın eskizinde oluşturduğu çizim kadar yalın ve elimize geçen teknik detaylar kadar reel bir süre. işletiyoruz. Bunun yanı sıra sahip olduğumuz geniş aksesuar seçeneklerini barındıran “KAVİN AKSESUAR” ve Türkiye Distribütörlüğünü yaptığımız ünlü İspanyol aksesuar markası STAC ile müşterilerimizin tüm aksesuar ihtiyaçlarını karşılamaktayız.

Satış sonrası hizmetin, tüketici ve marka sadakati açısından önemini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Vermiş olduğumuz lojistik, teknik ve imalat destekleriyle markamızın kalıcılığını sağlamanın yanı sıra, hizmet akışımıza ve uzmanlığımıza güvenen müşterileri oluşturmakta ki en önemli etkenlerimiz arasında yer alıyor. Sağlıklı bir satış sonrası hizmet sunmak için ise müşterinin ihtiyaçlarını anlayarak, onlarla empati kurarak ve aynı zamanda müşterilerimize güven sağlayarak, onların sorununa çözüm bulmak bizim için büyük önem taşımaktadır.

Sorunlarına çözüm bulan ve gerektiği zaman gerektiği desteği alabilen müşterilerin kalıcı müşterilerimize dönüşme oranları oldukça yüksektir. Tüketicilerimizin talepleri doğrultusunda yaptığımız özel üretim ürünlerinin adım adım hangi aşamada olduğunun ve ne zaman lojistiğinin gerçekleştirileceğinin bilgisinin kendileri ile disiplinli bir şekilde paylaşılmasının, marka ve tüketici sadakati açısından dikkat ettiğimiz bir noktadır.

Firmanızın yurt içi ve yurt dışı satış sonrası hizmet politikası hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Yurt içi ve yurt dışı satış sonrası hizmet politikamızın çıkış noktasını müşterilerimizin bizimle iş yapmaktan duydukları memnuniyet oluşturmaktadır. Satış sonrası hizmetler süreci, müşterilerimizin, ekibimizden talep ettikleri ürünlerle ilgili bilgi alışverişiyle başlayıp, ürünü sipariş edip, kullanmaya başlamasıyla ilk adım atılmış olur. Ürünlerimizin zamanında ve standartlara uygun olarak teslimatının yapılması firmamızın büyük önem gösterdiği bir husustur. Yurt dışında, ihraç ettiğimiz profillerimiz ve sistemlerimiz dışında, bayilik uygulaması ile de çalışmaktayız. Bilgi ve birikimlerimizi bayilerimize aktarmakla kalmayıp aynı zamanda, bayilerimize satış sonrası destek verebilecekleri bir ekip oluşturmaları yönünde teşvik ediyoruz.

Tüketiciden gelen geri bildirimler ve satış sonrası destek, sektörlerin gelişim sürecinde ne kadar etkilidir?

Etkili bir geri bildirim firma için bir iletişim aracıdır. Çalışanların sorumluluklarını daha fazla sahiplenmelerini sağlıyor. Geri bildirimi şirket içerisinde de yönetebilmek çok önemlidir. Çalışanların motivasyonunu düşürmeden, doğru bir üslup yaklaşımı ile bunu pozitife dönüştürebilmek önemlidir. Yeniliklere açık bir şirket olarak her türlü olumlu ve olumsuz geri dönüşüm bizim gelişim sürecimizin büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Her daim ilerlememizi ve gelişmemizi sağlayan müşterilerimizden aldığımız geri dönüşümler fark edilir bir farkındalık yaratmamızda ve rakiplerimize karşı üstünlük sağlamamızda önemli bir faktör olduğuna inanıyoruz.

Müşterilerinizden ürün ya da hizmet konusunda geri bildirimler alıyor musunuz? Bu bildirimlerin ürün gelişiminde nasıl değerlendiriyorsunuz?

Elbette müşterilerimizden geri bildirim alıyoruz ve bu bildirimlere AMANOS Mimari Yapı Sistemleri olarak çok önem veriyoruz. Profillerimizden, sistemlerimizin mimari tasarımına, dizayn aşamasından, AR-GE ve satışa kadar uzanan geniş yelpazede gelişmemize ve üretmemize katkı sağlamaktadır.

İhracat pazarlarındaki satış sonrası hizmet konusunda yapılanmanızdan bahseder misiniz?

Dünya pazarında ki müşterilerin istekleri ve ihtiyaçları sürekli ivme kazanarak değişmektedir. İhracatımızın başarısı bahsettiğimiz ihtiyaçların çabuk bir şekilde keşfedilmesi, ürün ve servis sunmamızla ilintilidir. Konusunda uzman ihracat ekibimiz farklı ülkelerin taleplerini karşılamak için müşterilerin isteklerini iyi analiz edip, çevresel faktörleri de içine katarak sorunsuz bir şekilde çözüme ulaştırır. Bunu sağlayabilmek için yurtdışında ki bayilerimizin de desteğini alarak daha iyi bir sonuca ulaşabiliyoruz.

Son olarak eklemek istediğiniz var mı?

Amanos Mimari Yapı Sistemleri olarak; doğaya duyarlı, sürdürülebilir bir çevrenin sorumluluklarını üstlenen ve bu çerçevede faaliyet göstermeyi ve hizmet vermeyi ilke edinen bir firmayız.

Şirketimizin kurulumundan bu zamana kadar olan süreçte bizden desteklerini esirgemeyen müşterilerimize teşekkürü borç biliriz. Aynı zamanda sizlere markamıza göstermiş olduğunuz yakın ilgiden dolayı ayrıca teşekkür ederek, yayın hayatınızda başarılar temenni ederiz.


Diğer Roportajlar


reklamverburaya
reklamverburaya
reklamverburaya
reklamverburaya
reklamverburaya