Söyleşi

Sika Türkiye, Yaklaşık 29 Yıldır Ülkemizde Faaliyet Gösteriyor

Sika, 109 yıldır yapı kimyasalları, endüstriyel imalatta kullanılan özel yapıştırıcılar ve sızdırmazlık ürünlerinde faaliyet gösteren köklü bir şirket. Dünyada 5 kıta ve 101 ülkede bağlı ortaklıklar ve 300’ün üzerinde fabrikada imalatçıları bulunmaktadır.

Sika Yapı Kimyasalları Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Fazlı BULUT ‘‘ Firma Tanıtımı’’ konulu röportaj sorularımızı şu şekilde yanıtladı;

Firmanız hakkında bilgi alabilir miyiz?

Sika, 109 yıldır yapı kimyasalları, endüstriyel imalatta kullanılan özel yapıştırıcılar ve sızdırmazlık ürünlerinde faaliyet gösteren köklü bir şirket.  Dünyada 5 kıta ve 101 ülkede bağlı ortaklıklar ve 300’ün üzerinde fabrikada imalatçıları bulunmaktadır.

Sika Türkiye ise yaklaşık 29 yıldır ülkemizde faaliyet gösteriyor. 7 bölge ofisi ve 200’e yakın çalışanımız var. Ayrıca alanında en son teknolojiye sahip Tuzla ve Mersin olmak üzere iki üretim tesisimiz var. Kapasitemiz, inovatif çözümlerimiz ile hitap ettiğimiz inşaat ve endüstriyel imalat sektörlerinde lider tedarikçi konumunda olduğumuzu söyleyebiliriz.

Ürünleriniz hakkında bilgi verir misiniz? Ürünlerinizi diğerlerinden ayıran özellikler nelerdir?

Sika Yapı Kimyasalları olarak temelden çatıya bir inşaatta ihtiyaç olabilecek her türlü yapı kimyasalı ihtiyacını karşılamaya yönelik geniş bir ürün portföyüne sahibiz. Betonun karakteristik özelliklerini geliştirmek amacıyla kullanılan beton katkılarından başlayan çözüm serüvenimiz, temel altı su yalıtımı, tamir güçlendirme çözümleri, ıslak hacim çözümleri, sızdırmazlık ve yapıştırma çözümleri ile devam etmekte ve en son çatı yalıtımı uygulamaları ile tamamlanmaktadır. Bunun yanında özellikle endüstriyel üretime dair çok farklı çözümler de sunabilmekteyiz. Örneğin dünya üzerinde her 4 araçtan 1 tanesinin ön camı Sika ürünleri ile yapıştırılmaktadır. Ya da özel tekne ve yatlarda kullanılan derz dolguları büyük bir olasılıkla Sika markasını taşımaktadır.

Firmanızın çalışma prensipleri ve son dönemde gerçekleştirmiş olduğu yenilikler ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Yeni ürün ve projeler bizim olmazsa olmazımız. Bu sene içerisinde çok farklı ürün ve sistemler sunduk. Saf poliürea püskürtme çatı yalıtım ürünü Sikalastic®-835 I’nın yanı sıra, zeminlerde doğal taş gürüntüsü elde edebildiğiniz Sika Comfortfloor® Marble FX ürünü için çok farklı ve yaratıcı pazarlama faaliyetlerinde bulunduk. Tamamen şeffaf Sikaflex®-112 Crystal Clear ve çok yüksek ilk tutunma gücüne sahip Sikaflex®-118 Extreme Grab ile inşaat yapıştırıcları portföyündeki bilinirliğimizi sağlamlaştırdık. Son olarak sadece su katılarak kullanılan çimento esaslı su yalıtım malzemesi Sikalastic®-1K hem bizim hem de müşterilerimizin gözdesi oldu. Özellikle tek bileşenli olması ile hem taşırken hem de depolarken çok daha büyük rahatlık sağlıyor. Kolay uygulama özelliği ve yüksek metrajı ile de inşaat profesyonellerinden tam not aldı. Atık ürünler ile bir parkı restore ettiğimiz ‘Building Future’ projemizde hem yurt içinde hem de Sika Global’de çok ses getirdi.

Firma olarak çalıştığınız projelerden bahseder misiniz?

Çok çeşitli ürün gamımız sayesinde inşaatın her aşamasında çözüm üretebilmekteyiz. Bu da, dahil olduğumuz projelerin sayısı ve niteliğini çok arttırmaktadır.3. Boğaz Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, Yusufeli Barajı, 3. Havalimanı gibi Türkiye’nin stratejik öneme sahip dev altyapı projelerinde çözüm üretebilmek bizim için büyük bir övünç kaynağıdır. Bunun yanında Ekonomik öneme sahip Star Rafineri, Tüpraş gibi büyük endüstriyel tesislerde hatta Turizm Tesislerinde özellikle su izolasyon malzemeleriyle hizmet vermekteyiz.

Satış sonrası hizmet noktasında müşterilerinizle olan iletişiminiz hakkında neler söylemek istersiniz?

Sika Türkiye distribütörlük sistemi ile çalışan bir satış organizasyonuna sahip. Şu an Türkiye’de 32 distribitörümüz  ile hizmet vermekteyiz.Bunun dışında uzman uygulayıcı bayilerimiz ve bitirme işleri bayilerimizde bulunmaktadır.İş ortaklarımızla uzun süreli ve güvene dayalı bir ilişkimiz var.

Son olarak neler söylemek istersiniz?

Teşekkürler…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı