Söyleşi

Sika, Türkiye’de ve Dünyada Hedeflenenin Üzerinde Bir Performans İle Seneyi Kapattı

Hedefimiz, her yıl olduğu gibi en iyi ürünü en iyi hizmet ve teknik destek ile müşterilerimize ulaştırmak olacak. Bunun yanında yıllardır üzerinde durduğumuz sürdürülebilirlik hedeflerimiz dahilinde, daha çevreci ve teknolojik çözümleri sektöre sunmaya devam edeceğiz.

ABC Kimya Genel Müdürü Murat Karadayı ‘‘ 2020 Yılı Sektör Öngörüleri ’’ konulu röportaj sorularımızı şu şekilde yanıtladı;

Geride bıraktığımız 2019 yılını sektörünüz ve firmanız açısından değerlendirecek olursanız, önceki yıllara kıyasla neler söylemek istersiniz?

2019 her ne kadar zorlu bir yıl olarak tarih sayfasındaki yerini alsa da, Sika; Türkiye’de ve dünyada hedeflenenin üzerinde bir performans ile seneyi kapattı. Gerçekten büyük bir özveri ve takım çalışması ile yapı kimyasalları alanındaki lider konumumuzu güçlendirdiğimiz bir yılı daha geride bıraktık. Hedefimiz, her yıl olduğu gibi en iyi ürünü en iyi hizmet ve teknik destek ile müşterilerimize ulaştırmak olacak. Bunun yanında yıllardır üzerinde durduğumuz sürdürülebilirlik hedeflerimiz dahilinde, daha çevreci ve teknolojik çözümleri sektöre sunmaya devam edeceğiz.

Firmanızın 2020 yılına dair hedef ve beklentileri hakkında genel olarak neler söylersiniz?

Genel olarak inşaat sektöründe bir daralma olduğu, özellikle hazır beton üretim rakamları ile kendini göstermektedir. Bu daralma aynı zamanda satış fırsatlarında daralmayı da yanında getirmektedir. İlerleyen dönemlerde inşaat sektöründe nicelikten ziyade niteliğin, kalitenin ve uzun ömürlü yaşam döngüsüne sahip projelerin ön plana çıkacağı bir atmosfere zorunlu olarak gideceğini düşünmekteyiz. Her ne kadar rekabet artıyor da olsa, belirli standartlarda ve yenilikçi olan şirketlerin önünün açık olacağını düşünmekteyiz. Sika Türkiye ve ABC Kimya olarak zorlu 2019 yılında hedeflerimize ulaşabildik. 2020 senesi içerisinde de hedeflerimizin üzerinde bir başarı ön görmekteyiz. Her ne kadar sektörde daralma söz konusu olsa da yenilikçi ve teknolojik çözümlerimiz ile sektörde her zaman güvenli bir liman olmaya devam etmekteyiz.

2020 yılı itibarıyla pazar arayışlarınız ve tanıtım çalışmalarınız hangi doğrultuda devam edecek?

Konusunda uzman bir satış & pazarlama ekibimiz mevcut. Bu ekibimizi yüksek performanslı ve ihtiyaca uygun ürünler ile destekleyerek müşteri için en doğru çözümleri üretmek üzerine bir stratejimiz bulunmaktadır. Genel olarak stratejimizi müşterinin yanında olmak, ihtiyaçlarını dinlemek, onlara uygun ürünleri tasarlamak ve ulaştırmak olarak özetleyebiliriz.

2020 yılı içinde katılmayı veya bizzat gerçekleştirmeyi planladığınız sektörel etkinliklerden bahseder misiniz?

2020 yılında Avrasya Pencere Fuarı ve İstanbul Hırdavat Fuarı’na katılım sağlayacağız. ABC Kimya olarak fuarlara katılım sağlayacak tüm firmalara başarılar dileriz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı