Söyleşi

tremco Olarak,Ürün Kalitemiz Tüm Standartlara Uygun Olduğu İçin ,Yeni Değişen Standartları Yakından Takip Ediyoruz

2020 yılında pazarı doğru analiz etmek ve ihtiyaçlara göre bir satış politikaları ile verimli bir yıl geçirmek için planlamalar yaptık. Projelere teknik destekler vererek müşteri ihtiyaçlarına verimli ve kalıcı ürünler sunmaya devam ediyoruz

Tremco  Satış Müdürü Ersin Tezcan ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide sorularımızı şu şekilde yanıtladı;

Geride bıraktığımız 2019 yılını sektörünüz ve firmanız açısından değerlendirecek olursanız, önceki yıllara kıyasla neler söylemek istersiniz?

2019 tüm sektör için çok az yatırım ve proje ile geçti, bu durum bizim ve bu sektöre hizmet eden firmalara daralan pazardan dolayı rekabetin çok arttığı Tahsilat’ın zorlaştığı bir yıl oldu. Müşterilerimizin üretim kapasiteleri düştüğü için bizim satış kapasitemizde’de düşüş oldu diyebiliriz. Ancak yılın ikinci yarısında yakın coğrafi komşu ülkelere yaptığımız çalışmalar iyi sonuçlar verdiği için ihracat ile hedeflerimizi gerçekleştirmemize iyi bir destek yakaladık.

Firmanızın 2020 yılına dair hedef ve beklentileri hakkında genel olarak neler söylersiniz?

2020 yılında pazarı doğru analiz etmek ve ihtiyaçlara göre bir satış politikaları ile verimli bir yıl geçirmek için planlamalar yaptık.

Projelere teknik destekler vererek müşteri ihtiyaçlarına verimli ve kalıcı ürünler sunmaya devam ediyoruz.

Ürün kalitemiz tüm standartlara uygun olduğu için ,yeni değişen standartları yakından takip ediyoruz. Aynı anda maliyetleri düşürmek için satın alma maliyetlerinde yeni gözden geçirmeler ve merkezden toplu alımlarla düşürerek fiyat indirimleri gerçekleştirdik.

Yakın coğrafya komşularımıza yoğunlaşamaya devam etmek için planlamalarımız yaptık , aktif olarak devam edeceğiz.

2020 yılı itibarıyla pazar arayışlarınız ve tanıtım çalışmalarınız hangi doğrultuda devam edecek?

Mevcut iç piyasada kaliteli ürün imajımızı devam ettirmek,  üretimimizde kaliteden taviz vermeden müşterilerimizi korumak ve kaliteli ürün arayan yeni müşterilere farkımızı anlatarak onları kazanmak.

Çevremizdeki Irak, Türki cumhuriyetleri, balkanlar vb. bölgelere satışımızı artırmak için fuar ve ziyaretler ile satış çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

2020 yılı içinde katılmayı veya bizzat gerçekleştirmeyi planladığınız sektörel etkinliklerden bahseder misiniz?

Her yıl olduğu gibi bu yılda mart ayında İstanbul kapı pencere fuarına katılıyoruz ,bu fuar bizim müşteriler ile güzel bir ziyaret ortamında buluşmamızı sağlıyor . Dusseldorf ‘da yapılan  Glastec fuarına katılıyoruz. Ayrıca müşterilerimize bölgesel teknik seminerler düzenlemeyi planlıyoruz.

2019 yılı içinde değişen sosyo-ekonomik dengelerle birlikte piyasadaki rekabet ortamının 2020 yılında nasıl bir seyir izleyeceğini düşünüyorsunuz?

2019 inşaat sektörü için durağan bir yıl oldu dolayısı ile bu sektöre hizmet sunan cam firmalarının farklı alanlara yönelmeleri gerekti,bizim müşterilerimizin bazıları’da işleme ağırlıklı çalışmaya başladı veya üretimlerini kapatmak zorunda kaldılar.2020 yılı içinde tüm sektör 2019 dan daha zor ve durağan bir yıl olacağı düşüncesinde ,bizim düşüncemizde bu yılın herkes için %30-40 seviyesinde düşük olacağı kanaatindeyiz .Bu seneyi verimli yapabilmek için ihracat yönünde çalışmalarımızı hızlandırmaya çalışıyoruz.

Son olarak neler söylemek istersiniz?

Ülkenin ekonomik çizgileri bu yılın ve hatta 2021 yılının zorlu geçeceğini destekler gözüküyor.

Bu yılları hasarsız ve çizgisinden ödün vermeyen bir marka olarak geçirmek için planlamalarımızı yaptık. Bu planları uygulamaya başladık ve sonuçları 3 aylık dilimlerde gözden geçirerek ara aksiyonlar ile destekliyoruz.

2020 ülkemiz ve sektörümüz için az hasarlı geçer , bir an önce stabil ve kalıcı bir pazarda rekabet edebiliriz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı