42. Yılında Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Yine Sektörün Nabzını Tutmaya Hazırlanıyor

Bölgesinin en büyük, dünyanın ise konusunda en büyük beşinci fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 18-22 Haziran tarihleri arasında 42’inci kez kapılarını açacak.

Sektör için pek çok ilke yıllar içerisinde sahne olan fuar hem sektör hem de ülke ekonomisine çok önemli katkı sağ­lamaya devam ediyor. Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan geniş bölgedeki en büyük, dünyada ise ilk 5’te yer alan yapı, inşaat malzemeleri ve teknolojileri fuarı Yapı Fuarı – Tur­keybuild İstanbul, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak.

Türkiye’nin lokomotif sektörü olan in­şaat sektöründe 42 yıldır katma de­ğer yaratan, yeni iş fırsatları sunan ve her sene birbirinden zengin içe­rikleriyle sektörel bilgi paylaşımına imkân sağlayan ve katılımcılarına yeni ufuklar açan Yapı Fuarı – Tur­keybuild İstanbul, ülke ekonomisine artı değer sunmaya devam ediyor. Bu yıl Yapı ve malzeme sektörünün 2019 gündemleri, “İhracat, Reno­vasyon ve Teknoloji” üçgeninde 5 güne yayılan oturumlarda ele alı­nacak. Her yıl Yapı Fuarı – Turkeybu­ild İstanbul’un sunduğu platformla gelenekselleşmesi öngörülen bu­luşmada, sektörün geçirdiği yılın malzeme, inşaat, ekonomi ve plan­lama perspektiflerinden değerlen­dirilmesi, gelecek projeksiyonlarının tartışılması, fuarın ilk gününden me­sajlar verilmesi ve yerel yönetim ile devlet politikalarının mercek altına alındığı konu başlıklarının gündeme gelmesi hedeflenecek.

Geçtiğimiz yıl 30 etkinlik, 93 uzman konuşmacının yer aldığı Yapı Fuarı – Turkeybuild 2018’de, 101 ülkeden gelen uluslararası ziyaretçi sayısın­da yüzde 26 artış oranı sağlandı. 7000’den fazla uluslararası ziyaret­çiye ev sahipliği yapan fuara bu yıl ise 11 binin üzerinde uluslararası ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.

İç piyasada yaşanan durgunluğu yurt dışından getirilen profesyonel alıcılarla gidermeyi ve sektörde ihracat için doğru adres olmayı hedefleyen fuar, her sene olduğu gibi bu sene de Alım Heyeti Prog­ramlarını gerçekleştirecek. T.C Ti­caret Bakanlığı, Ticaret Odaları ve Dernekler iş birliği ile gerçekleştiri­lecek olan alım heyeti programları kapsamında bu yıl Almanya, İran, ABD, Irak, İngiltere, İsrail, Cezayir, Gürcistan, Türkmenistan, Suudi Ara­bistan, Katar, Rusya K.K.T.C, İsviçre, Bulgaristan, Azerbaycan, İspanya, Kazakistan, Güney Afrika, Norveç, Fas, Avusturya, Makedonya, Pa­kistan, Arnavutluk, Sırbistan, İtalya, B.A.E, Fransa, Romanya, Belçika, Hollanda gibi ülkelerden 500’ün üzerinde yabancı alıcı, Türkiye’den de 200’ün üzerinde yerli alıcı katı­lımcılar ile buluşacak.

Bir Yorum Yazın..