ABC Kimya Olarak, Deneyimli ve Başarılı Bir Ekibe Sahibiz

Amacımız her zaman müşterinin yanında olmaktır. Müşterinin yanında olmak demek talepten başlayarak uygulamaya kadar devam eden uzun bir serüvendir. Bu noktada ürün seçiminden ürünün kullanımına kadar her alanda müşterilerimize destek olmaktayız.

ABC Kimya Ar-Ge Mühendisi Sevcan Yıldız, röportaj sorularımıızı şu şekilde yanıtladı;

Firmanızın kalite anlayışından bahseder misiniz?

ABC Kimya olarak deneyimli ve başarılı bir ekibe sahibiz. Bu yetkinliklerimiz; özellikli kimyasallar alanında Dünyada lider Sika’nın bir parçası olmamızla beraber sürekli gelişmekte ve yenilikleri takip etme alışkanlıklarımız her geçen gün artmaktadır. Kalite anlayışımızı; müşterilerimizin kısa ve uzun vadede taleplerini, ihtiyaçları doğrultusunda en doğru şekilde karşılamak olarak özetleyebiliriz. Bu yüzden kaliteyi, hammadde tedariğinden başlayarak , üretiminin uygun şekilde yapılması ve ürünlerin doğru bir şekilde müşteriye ulaştırılmasına kadar geniş bir perspektifte ele almaktayız.

Sektörde kaliteyi belirleyen ve lider konumda bulunabilmek için ne gibi yollar izlenmelidir?

ARGE, müşteri beklentisini karşılayacak şekilde, hatta bir adım ilerisini tasarlayarak ürün geliştirmelidir. Bu aşamada müşteri ihtiyaçlarının doğru belirlenmesi önceliği oluşturulmalı, teknolojik yeniliklerin takipçisi ve hatta öncüsü olmak gerekmektedir. Satış ve pazarlama ekipleri müşteri beklentilerinin belirlenmesi ve ARGE’ye doğru iletilmesinde bir köprü vazifesi görmelidir. Dolayısı ile birimler arası iletişimin çok kuvvetli olması gerekmektedir.

Ürünleriniz ile ilgili müşteri memnuniyetini ne şekilde karşılıyorsunuz?

Amacımız her zaman müşterinin yanında olmaktır. Müşterinin yanında olmak demek talepten başlayarak uygulamaya kadar devam eden uzun bir serüvendir. Bu noktada ürün seçiminden ürünün kullanımına kadar her alanda müşterilerimize destek olmaktayız. Sürekli ürün eğitimleri ile de doğru ürün seçimi ve doğru uygulama yapılmasını amaçlamaktayız. Bu sayede pro-aktif bir şekilde olası problemlerin önüne geçmekte ve sektörümüzü bilgilendirmekteyiz. Ek olarak ürün geliştirme aşamalarında müşterilerimizi de dahil ederek onların ihtiyaç ve taleplerine göre ürünler tasarlamaktayız. Yeni çıkan ürünlerin müşterilerle beraber saha denemeleri yapılmakta ve onların uygun gördüğü özelliklerde ürünler tasarlanmaktadır.

 Satış ve pazarlama konusunda nasıl bir sistem uyguluyorsunuz?

Konusunda uzman bir satış & pazarlama ekibimiz mevcut. Bu ekibimizi yüksek performanslı ve ihtiyaca uygun ürünler ile destekleyerek müşteri için en doğru çözümleri üretmek üzerine bir stratejimiz bulunmaktadır. Genel olarak stratejimizi müşterinin yanında olmak, ihtiyaçlarını dinlemek, onlara uygun ürünleri tasarlamak ve ulaştırmak olarak özetleyebiliriz.

Kaliteyi sürekli hale getirmenin püf noktaları nelerdir?

Kaliteyi sürekli hale getirmek için öncelikle süreçlerin ve standartların çok iyi belirlendiğinden ve bunlara uyulduğundan emin olmak gerekmektedir. Kalite standartlarının ve süreçlerin sadece kağıt üstünde olmaması, şirket kültürünün bir parçası olması gerekmektedir. Süreç ve sistemlerinde sürekli kontrol edilip gerektiğinde güncellenmesi de kalıplaşmış kalite anlayışının önüne geçerek verimli kalite programlarının sürdürülebilir olmasını sağlamaktadır.

Bir Yorum Yazın..