ASAŞ Spor Kulubü İlk Senesinde 2 Kez Şampiyon Oldu

Lig boyunca katıldığı maçlardan galip ayrılarak final maçına çıkan ASAŞ U12 Kız Basket Takımı ve ASAŞ U11 Erkek Basket Takımı önceki hafta gerçekleşen maçlarda rakiplerini yenerek şampiyonluğu göğüsledi.

1990 yılında kurulan ve her sene istikrarlı büyümesi ile 2017 yılı sıralamasında ISO 500’de 72. sırada bulunan ASAŞ, dokunduğu hayatları değiştirmeye devam ediyor.

Sosyal sorumluluk projeleri için her sene geliştirme ve genişletme po­litikası izleyerek bünyesinde gönüllü bir ekip de barındıran ASAŞ, firma içinde ve firma dışında birçok sos­yal faaliyetin organize edilmesinde de öncü bir görev üstleniyor.

2017 yılında, Akyazı’da büyüyen çocukların gelişimine olumlu katkı sağlamak amacıyla kurulan ASAŞ Spor Kulübü, yetiştirdiği başarılı sporcularla güçlenmeye devam ediyor.

Önceki haftalarda Sakarya Geli­şim Takımı ile karşılaşan ASAŞ U11 Erkek Basket Takımı 44-42 skorla şampiyonluğunu ilan ederek kupa­yı kaldırdı.

Hemen ardından gerçekleşen U12 kız takımları karşılaşmasında final maçında Bolu Artı Akademi Kız Basket Takımı ile karşı karşıya gelen ASAŞ Kız Basket Takımı, 22-63 skor ile şampiyonluğu kucakladı. Takım­lar başarılarını devam ettirmek ve daha iyiye ulaşmak için çalışmaya devam edeceklerini ilettiler.

ASAŞ Spor Kulübü, 60’ı lisanslı top­lamda 282 gence sporda destek oluyor. Yaşları 8 ila 13 arasında değişen gençler tüm yıl boyunca her gün sıkı antrenmanlara katılıyor. Kulübün güçlü eğitmen kadrosu, adayları belirli aralıklarda yetenek­leri, antrenman devamlılıkları ve performanslarına göre değerlendi­rerek onları takıma dâhil ediyor ve spor kariyerlerine destek oluyor.

Bir Yorum Yazın..