ASAŞ, Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu Arasında 62. Sırada

Her sene İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde 62. sıraya yükselen ASAŞ, istikrarlı büyüme trendini sürdürüyor.

1990 yılında kurulan ASAŞ; gü­nümüzde Sakarya Akyazı’da yer alan, toplamda 750.000 m2 alan üzerine kurulu 300.000 m2 kapalı alana sahip tesislerinde; Alü­minyum Profil, PVC Profil, Kompozit Panel, Panjur & Kepenk Sistemleri ve Alüminyum Yassı Mamuller üre­timlerini gerçekleştirerek Türkiye’nin sanayisine güç katmanın onuru­nu taşıyor. Firma, son teknoloji ile donatılmış 5 entegre üretim tesisi, 2400’den fazla çalışanı ve 80’den fazla ülkeye yaptığı ihracatla Türki­ye’nin en önemli sanayi kuruluşları arasında yer alıyor.

Kurulduğu yıldan bu yana istikrarlı büyüme trendi ile 2017 yılında Türki­ye’de İSO 500’de ilk 100’de 72. sıra­da yer alan ASAŞ; İSO 500 2018 se­nesi değerlendirmeleri sonrasında on sıra birden yükselerek 62. sıraya yerleşti. Üretim, satış, karlılık, ihra­cat gibi kıstasların değerlendirildiği araştırmalar sonrasında açıklanan İSO 500 listesi, aynı zamanda hem yurtiçi ve hem de yurtdışı için itibar kaynağı konumunda.

Avrupa’daki lider üreticilerden biri olan ASAŞ; yenilikçi ürünleri, tek­nolojisi, sektörün bakanlık onaylı ilk Ar-Ge merkezi ve sunduğu hizmet­lerle bulunduğu her sektöre çözüm üretmeye ve değer katmaya de­vam ediyor. Firma, geçen aylarda gerçekleştirilen İhracatın Metalik Yıldızları ödül töreninde İDDMİB’e (İstanbul Demir ve Demir Dışı Metal­ler İhracatçılar birliği) bağlı kurum­lar arasında en çok ihracat yapan ikinci firma olarak yer almıştı.

ASAŞ yetkilileri “Mayıs ayında ASAŞ Spor Kulübümüzün hem kız hem de erkek basket takımları hiç yenilme­den sürdürdükleri lig sonunda şam­piyon oldular. Çocuklarımızın bu galibiyeti ve ISO 500 sıralamasında 62. sıraya yükselmemiz bize çifte mutluluk yaşattı. ASAŞ Ailesi olarak her zaman içinde bulunduğumuz sektöre, tüm paydaşlarımıza, ya­şadığımız topluma değer katmak; güzel yarınlara hep birlikte ulaşabil­mek için çalışıyoruz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın gelişimine katkı sağlamak için onları sanatsal etkinliklerle buluşturmak, eğitimleri­ne destek sağlamak ve spor yapa­rak hem bedensel hem de ruhsal gelişimlerine destek vermek için projeler geliştiriyoruz. Çocuklarımı­zın mutluluğu, sağlıklı gelişimi, birey ve takım olarak başarıları; bizleri her zaman mutlu ediyor ve gele­cek için umutlandırıyor. Çocukları­mız sistemli çalışma ve ekip ruhuyla çok kısa bir sürede 3 tane kupayı kulübümüze kazandırdı. Yıl içinde derslerinde de geçmiş yıllara naza­ran başarılarının artması bizi ayrıca çok mutlu ediyor” dedi.

Bir Yorum Yazın..