Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları, Uluslararası Ziyaretçi Rekoru Kırarak Sektör Açısından Önemini Bir Kez Daha Kanıtladı

Reed Tüyap tarafından, 6-9 Mart 2019 tarihlerinde eş zamanlı olarak düzenlenen 20. Avrasya Pencere, 11. Avrasya Kapı ve 9. Avrasya Cam Fuarları büyük bir başarı ile sonuçlandı.

27 ülkeden 614 firma ve fir­ma temsilciliğinin katılımı ile kapılarını açan fuarlar, 12.376’sı uluslar arası olmak üzere toplam 68.440 sektör profesyoneli­ne ev sahipliği yaparak sektörü ileri taşıma konusunda ne denli önemli bir konumda olduğunu bu yıl da kanıtladı.

Avrasya Pencere, Kapı ve Cam 2019 bu yıl yeni bir rekora imza ata­rak bir önceki yıla göre %23’lük bir artışla 116 ülkeden 12.376 uluslar arası ziyaretçiye ev sahipliği yap­tı. Sektörün ihracat beklentilerini karşılama anlamında son derece önemli olan uluslar arası ziyaretçi­lerin fazlalığı katılımcıların yüzünü güldürürken, Güney Amerika, Sah­ra Altı Afrika, Doğu Asya, Batı Avru­pa gibi bölgelerden gelen ziyaretçi sayısındaki gözle görülür artış fua­rın global düzeyde her geçen yıl daha güçlü ve prestijli bir konuma geldiğini kanıtlar nitelikteydi.

En Çok Ziyaretçinin Geldiği 10 Ülke;

• İran

• Bulgaristan

• Irak

• Makedonya

• Kosova

• Sırbistan

• Romanya

• Cezayir

• Libya

• Ukrayna

Ziyaretçilerden Tam Not Alan Etkin­likler

Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları ticari bir platform olmanın ötesinde sektörün dününün, bugü­nünün ve geleceğinin tartışıldığı, sektör en yeni teknoloji ve trend­lerin, en son ürünlerin görücüye çıktığı bir platform olma özelliğini sürdürdü. PÜKAB tarafından dü­zenlenen “Aktör Cephenin Gele­cekteki Rolü” paneli, GALSİAD ta­rafından düzenlenen “Türkiye’de Sıfıra Yakın Enerjili Binalar Önce­sinde Teoriden Uygulamaya Çep­he Çözümleri Önerileri” , “Mimari Yapılarda Alüminyum Sistemlerinin Kullanımı ve Güncel Yaklaşımlar”, “Metal Kabukların Mimariye Kat­tığı Fonksiyonellikler” seminerleri, GALSİAD ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi / Aluteam iş bir­liğiyle yapılan “Alüminyum Yapı Sistemleri Test ve Eğitim Labora­tuarı (ASTEL)” tanıtımı, ORSİAD tarafından düzenlenen “2. Kapı Çalıştayı” gibi etkinlikler ile sektör profesyonellerini yakından ilgilen­diren birçok konu masaya yatırıldı.

4-7 Mart 2020’de Görüşmek Üzere…

Titiz ve gayretli çalışmalar sonucu her geçen yıl uluslar arası düzeyde bilinirliğini arttıran, sektörle olan iş birliğinden güç alarak her geçen yıl katılımcıları için daha verimli bir or­tam sunan Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları gelecek yıl da Tü­yap Fuar ve Kongre Merkezi’nde eş zamanlı olarak ziyaretçilerini ağır­layacak. Sektörün öncü dernekleri PÜKAD, PÜKAB ve GALSİAD iş birliği ile düzenlenen 4-7 Mart’taki bu bü­yük buluşmayı kaçırmayın.

Bir Yorum Yazın..