Bauma Münih Fuarı’nda İMDER, Dünya Üzerindeki Ortakları İle Bir Araya Geldi

Türk iş ve inşaat makinaları sektörünün öncü kuruluşu Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER), uluslararası arenadaki faaliyetlerini güçlendiriyor.

İMDER, dünyanın her yerinden sektör profesyonellerini, satın almacılarını ve global iş maki­naları firmalarını bir araya getiren sektörün en önemli organizasyon­larından Bauma Münih Fuarı’na katıldı. 3 yılda bir düzenlenen ve iş makinaları sektörü tarafından he­yecanla beklenen Bauma Münih Fuarı 8-14 Nisan 2019 tarihleri ara­sında Almanya’nın Münih kentinde düzenlendi.

İş makinaları sektörünün önde ge­len fuarlarından Bauma Münih’e İMDER üyesi olan Betonstar, Elkon, E-Berk, E-Mak, ELS Lift, Hidrokon, Hidromek, Palme Makina, MST, Titan ve Tünelmak olmak üzere 11 firma katıldı. İMDER üyeleri ileri teknolojili, tasarım harikası maki­na ve ekipmanları ile Türk makina sektörünün gelişimini ve kalitesini tüm dünyaya bir kez daha göster­di. Fuarda Türk firmaları uluslararası alanda yeni iş birliklerine de imza attı. Sektörün önemli oyuncuları­nı Türkiye’de yatırıma ve üretime davet eden İMDER, fuar sırasında katıldığı etkinliklerde Türk makina sektörünün gelişimini ve bugünkü güçlü konumunu ortaya koydu.

İMDER’DEN YENİ ÜYELERİNE ZİYARET

Çok sayıda üyesi ile birlikte fuarda yerini alan İMDER, karşılıklı görüşme­lerin olduğu yoğun bir toplantı sü­reci geçirdi. Dünya üzerindeki pek çok noktada kardeş derneği ve çözüm ortağı bulunan İMDER, fuar sırasında bu dernekler ve kurumlar ile bir araya geldi. İMDER, Amerika Makina ve Ekipmanları Üreticileri Derneği (AEM), Çin İş Makinaları Derneği (CCMA), Kore İş Makina­ları Derneği (KOCEMA), İtalyan İş Makinaları Derneği (UNACEA), Bre­zilya İnşaat ve Maden Teknolojileri Derneği (SOBRATEMA), Uluslararası Platform Federasyonu (IPAF) ve iş makinaları global araştırma şirketi Off-Highway Research ile görüştü. Yapılan toplantılarda İMDER, bu dernekler ve kurumlar ile 2019 yılın­da ortak olarak gerçekleştireceği faaliyetleri üzerine değerlendirme­lerde bulundu, hedef pazarların mevcut durumunu ve gelecek beklentisini değerlendirerek plan­lamalar yaptı. İMDER yetkilileri, aynı zamanda fuarda beton makina­ları alanında köklü bir geçmişe sa­hip olan yeni üyesi Elkon Makina ile iş makinaları için güç aktarım organları, şasi sistemleri, güvenlik ve elektrikli sürüş teknolojileri üreten Almanya merkezli yeni üyesi ZF’yi de ziyaret ederek, görüş alışverişin­de bulundu.

Bauma Münih’de Türkiye İlk Üçte Yer Aldı

Köklü geçmişi ile 65 yıldır dünyanın en büyük iş, inşaat ve madencilik makinalarına ev sahipliği yapan Bauma Münih Fuarı’nın açılışı Al­manya Ekonomik İlişkiler ve Enerji Bakanı Peter Altmaier ve Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder tarafından yapıldı. Fuar, diğer yıl­lara göre bu sene rekor kırarak 63 ülkeden 3 bin 700 katılımcı ve 200 ülkeden 620 bin ziyaretçiyi ağırla­dı. Fuarın ziyaretçi sayısı 2016 yılına göre 40 bin kişi arttı. Aynı zamanda fuara en çok katılım gösteren fir­malar arasında Türkiye ilk üçte yer aldı. Fuarda 190 Türk firması ülkemi­zin milli üretimdeki başarısını ve son teknolojili ürünlerini sergiledi.

Bir Yorum Yazın..