CMS Makine San ve Tic. A.Ş Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Tarafından Ar-Ge Merkezi Olarak Tescil Edildi

Ar-Ge çalışmalarını, Bilim ve Teknoloji arasındaki köprü olarak görmekteyiz. “Yenilikçi çözüm ve yaklaşımlarımız, Ar-Ge çalışmaları ile harmanlanarak, şirketimizin ve sektörün teknolojik altyapısının gelişmesinde dinamo etkisi yaratmaktadır.”

CMS Makine Yurtiçi Satış ve
Pazarlama Sorumlusu
Burhan Sünbül

CMS Makine Yurtiçi Satış ve Pazarlama Sorumlusu Burhan Sünbül ‘‘Makine’’ konulu röportaj sorularımızı şu şekilde yanıtladı;

Ürün portföyünüz hakkında bilgi alabilir miyiz? Makinelerinizin sunduğu yenilikler ve sağladığı kolaylıklar nelerdir?

1995 yılında İstanbul’da kurulan CMS Makine San. ve Tic. A.Ş; Düz ve Lamine Cam Kesim Makineleri Hatlarının, Isıcam Presleme Hatları ve Yıkama Makinelerinin, Isıcam Macunlama Makinelerinin, Çıta Hazırlama Makinelerinin, Cam İşleme Makinelerinin, Lamine Cam Üretim Hatlarının, Düz ve Bombeli Cam Temperleme Fırınlarının tasarım, üretim, satış ve teknik destek faaliyetleriniyürütmektedir. Konusunda Türkiye’de lider olan CMS Makine San. ve Tic. A.Ş bugün üretiminin %80’nini ihraç eden bir dünya markasıdır. 124 ülkede 15.000’den fazla makinesi ile 10.000’den fazla müşteriye otomasyon sağlamaktadır. Ürün gamında; 30 çeşitten fazla ana ürün ve bunlardan türetilmiş 200 çeşit türetilmiş ürün bulunmaktadır.

2019 yılı içerisinde sektöre sunmuş olduğunuz ya da sunmayı hedeflediğiniz yeni ürünleriniz var mı?

2019 Avrasya Cam fuarında yeni ürünümüz olan Servo Kontrollü L Tipi Çift Kenar Rodaj Hattını fuarda değerli müşterilerimize sunmuş olduk. Servo Kontrollü L Tipi Çift Kenar Rodaj Hattı 20+20 motorlu olarak tasarlanmıştır. Birbirine paralel iki camkenarını aynı anda yüksek hassasiyet , kusursuz parlatma cam işlerinde kullanılır. Otomatik ara transfer konveyörü sayesinde iki tarafı rodajlanan cam , diğer çift kenarlı makinesine otomatik olarak transfer edilerek camın diğer kalan iki tarafını da rodajlamaktadır. Düz cam kaba taşlaması, ince taşlaması ve parlatması yapılarak istenilen ebat haline gelmesi sağlanmaktadır. Keçeler pistonla otomatik kontrol edilmektedir ve böylelikle daha uzun süre işleme yapma imkânı sağlamaktadır. Makine eksenleri servo motorlarla ile kontrol edilmektedir ve ayrıca camın hangi taş veya keçede olduğu takip edilmektedir. Opsiyonel olarak otomatik cam ebadı ve cam kalınlığı otomatik ölçme sistemi ilave edilebilmektedir.

Firmanızı sektör içerisindeki diğer firmalardan ayıran özellikler nelerdir?

Firmamız, cam sektörüne geniş bir yelpazede sunduğu makineler ile anahtar çözümler sağlamaktadır. Geliştirdiğimiz ürünlere yapmış olduğumuz teknolojik yenilikleri uygulayarak makinelerimizi daha entegre çalıştırmayı vizyon edinmiş bulunmaktayız. Makineler arası haberleşme sistemlerimizle cam kesme, işleme ve veri girişlerinde harcanan zamanları minimuma indirerek müşterilerimize daha farklı kazanımlar kazandırmayı sağladık ve çözümlerimizi sürekli geliştirmeye devam ediyoruz.

Satış sonrasında müşterilerinize ne gibi hizmetler sunuyorsunuz?

Satış sonrası servis hizmetine önem veriyor ve bu konunun sürdürebilirlik prensibimizin temeli olan koşulsuz müşteri memnuniyetinin temeli olduğuna inanıyoruz. CMS olarak bu konuyu makine satışının da üstünde konumlandırmaktayız ve hassasiyetle müşterilerimizin isteklerini ve ihtiyaçlarını karşılamaktayız. Dünyanın birçok farklı ülkesinde müşterilerimiz bulunduğu ve bu ülkeler arasında zaman farkı bulunduğundan dolayı kesintisiz hizmet anlayışımız ile her müşterimize yanıt verme kabiliyetine ulaşmış bulunmaktayız. Makinelerimizin tasarımı ve imalatı sırasında yapmış olduğumuz testler ve uzun süreli Ar-Ge çalışmalarımız sayesinde müşterilerimize sorunsuz çalışan makine teslim etmek en büyük hedeflerimiz arasındadır. Güçlü otomasyon altyapısı ile donatılmış makinelerimize uzaktan erişim sağlayarak gerekli kontrolleri yararak, üretimin kesintisiz sürmesini sağlayabilme teknolojisine ve bilgisine hakim olmanın verdiği avantajla global pazarlarda öncelik sağlamış durumdayız.

Firma olarak hangi ülkelere ihracat gerçekleştiriyorsunuz?

CMS Makine yılların vermiş olduğu bilgi birimi ve tecrübe ile şu anda 124 ülke 6 farklı kıtayı kapsayarak makilerini ihraç etmekte olup, pazarlama satış ve satış sonrası servis hizmet ve desteklerine gerek ana bayileri, gerek kendi yapılandırdığı ofisler ile hızla sunmaya devam etmektedir. Amacımız sektörün gelişmesine katkıda bulunmak, global pazarlarda da Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmektir.

Firmanızın gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmaları hakkında bilgi verebilir misiniz?

25/09/2018 tarihinde CMS Makine San ve Tic. A.Ş , Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge Merkezi olarak tescil edildi.

Ar-Ge çalışmalarını, Bilim ve Teknoloji arasındaki köprü olarak görmekteyiz. “Yenilikçi çözüm ve yaklaşımlarımız, Ar-Ge çalışmaları ile harmanlanarak, şirketimizin ve sektörün teknolojik altyapısının gelişmesinde dinamo etkisi yaratmaktadır.” TÜRKİYE’de Cam Makinesi üreticiliğinde LİDER & İLKLERİN ÖNCÜSÜ olan ve 24 yıllık bir geçmişe sahip olan firmamızın Türk Cam Sektörüne %100 yerli sermaye ve %100 Türk mühendisliği ile kazandırdıkları

– Türkiye’nin ilk yerli CNC Otomatik Cam Kesim Masası,

– Türkiye’nin ilk yerli CNC Otomatik Cam Kesim Hattı,

– Türkiye’nin ilk yerli Lamine Cam Kesim Hattı,

– Türkiye’nin ilk yerli Otomatik Cam Yıkama ve Panel Presli Isıcam Üretim Hattı,

– Türkiye’nin ilk yerli CNC Otomatik Cam Macunlama Robotu,

– Türkiye’nin ilk yerli Yatay Cam Yıkama Makinesi,

– Türkiye’nin ilk yerli CNC Otomatik Çıta Bükme Makinesi,

– Türkiye’nin ilk yerli CNC Otomatik Nem Alıcı Dolum Makinesi,

– Türkiye’nin ilk yerli CNC Yatay Cam İşleme Merkezi,

– Türkiye’nin ilk yerli Düz Cam Temperleme Fırını,

– Türkiye’nin ilk yerli Konveksiyonel Cam ve Bombeli Cam Temperleme Fırını,

– Türkiye’nin ilk yerli Lamine Cam Üretim Hattı,

– Türkiye’nin ilk yerli CNC Dikey Cam İşleme Merkezi,

– Türkiye’nin ilk yerli Servo Kontrollü L Tipi Çift Kenar Rodaj Hattı, ve Dünya’da ilk kez CMS tarafından üretilmiş olan Otomatik Dış Cephe Camı ve Kaset Birleştirme Hattı olmuştur.

Bir Yorum Yazın..