dormakaba KT FLEX Direct Yeni Nesil Döner Kapı

En yeni nesil mekanizma teknolojisi ile daha güçlü döner kapılar

KT FLEX Direct’te bulunan düşük gürültülü ve düşük aşınmalı doğrudan tah­rikli mekanizma, yumuşak hareket sağlar. Ek olarak, iç ve dış ortamın iklimsel olarak ayrılmasını artıran, cereyanları daha da azaltan ve böylece tutarlı bir iç mekan iklimi sağlayan konumlandırma hassasi­yetinden faydalanırsınız. İster pra­tik hız sınırlamalı bir manuel döner kapı, ister kullanım rahatlığı yüksek bir otomatik döner kapı olsun, tüm çalışma modları ve kapı paramet­releri, ilgili fonksiyon modülleri kulla­nılarak ihtiyaçlarınızı karşılamak için ayrı ayrı ve esnek bir şekilde uyar­lanabilir.

Geleneksel döner kapı mekaniz­maları eskimeye maruz kalır.

Dişli şanzımanlı veya tahrik kayışla­rına ve zincirlere sahip klasik meka­nizmalar, günlük kullanımın yüksek stresinin bir sonucu olarak zaman içerisinde aşınma deneyimi yaşar. Bu, rahatsız edici çalışma gürültüsü­ne ve giderek daha eşit olmayan sürüş performansına neden olur. Sonuç: Kapı kanatlarının hızlanması ve yavaşlaması kesinliğini kaybe­der ve hata durumunda döner ka­pıyı manuel olarak kullanmaya de­vam etmek imkansız hale gelebilir veya ancak çok yüksek bir çaba ile mümkün olabilir. Bu durumda me­kanizma değiştirilmeli veya onarıl­malıdır.

KT FLEX Direct – Düşük aşınmalı doğrudan tahrik teknolojisi

Elektromanyetik tahrik sistemi, dö­ner kapılar için en yeni nesil sis­temidir. Doğrudan tahrik prensibi toleransları ve aşınmayı en aza indirir ve kapı kanatları çok düz­gün bir şekilde hareket ettirilebilir ve konumlandırılabilir. Dişlisiz güç aktarımı, manyetik teknolojiye dayanmaktadır ve bu teknoloji, dormakaba kayar kapı mekaniz­malarında zaten on binlerce kez kanıtlanmış bir teknolojidir.

Bir Yorum Yazın..