Haffner Makina Olarak, Sosyal Medyanın, İletişimi Sürekli Canlı Tutmak İçin Önemli Bir Platform Olduğunu Düşünüyoruz

Markaları yaratıyoruz ve geliştiriyoruz ama bu markaları yaşatmak için stratejilerimizi gözden geçirip değişime ayak uydurmamız gerekiyor. Sosyal Medyanın, iletişimi sürekli canlı tutmak için önemli bir platform olduğunu düşünüyorum.

Haffner Makina San. ve Tic. A.Ş.’ den Mertcan Karataş, ‘‘Dijital Pazarlama’’ konulu röportaj sorularımızı şu şekile yanıtladı;

Firmanız açısından genel olarak Pazarlamayı nasıl tanımlarsınız?

“Pazarlama” kavramının bizim için bir tanımdan daha farklı boyutta bir anlayış olduğunu ifade edebilirim. Genellikle “pazarlama” bizim gibi endüstri sektöründe faaliyet gösteren firmalar için satış – pazarlama kavramları arasında bir anlam karmaşası yaratmaktadır. Çünkü pazarlamanın gelişimi, üretim , üretim, ürün ve satış anlayışı olarak başlamış ve bugün yerini “Modern Pazarlama “ anlayışını bırakmıştır. Artık sadece üretim kapasitesi, geliştirmiş olduğunuz ürün, bu ürüne belirlediğiniz fiyat rekabette avantajı belirlemeye yetmemekte. “Satış odaklı “ bir anlayış benimsemek sektörde yaşanan rekabet göz önüne alındığında hayatta kalabilmek için yeterli olmamakta ve biz firma olarak bu anlayışın dışında farklı bir yaklaşıma geçmiş bulunmaktayız. Müşterilerimizle, tatmin edici değişim ilişkileri kurarak, iyi ilişkiler geliştirmek ve bunu sürdürülebilir bir iş ortaklığına dönüştürmek, sunduğumuz ürünlerin ve satış sonrası hizmetin geliştirilmesi, hedef pazara göre doğru fiyatın belirlenmesi ve bayi, distribütör ,satış ofisi kanallarıyla ulaşılabilirliğin sağlanması” süreci olarak pazarlamayı tanımlamaktayız.

Sosyal medyanın markalar için önemi hakkında ne düşünüyorsunuz?

 Markaları yaratıyoruz ve geliştiriyoruz ama bu markaları yaşatmak için stratejilerimizi gözden geçirip değişime ayak uydurmamız gerekiyor. Sosyal Medyanın, iletişimi sürekli canlı tutmak için önemli bir platform olduğunu düşünüyorum. Bunun yanında, sosyal medya mecralarındaki takipçi, kullanıcı gibi değerlerin olması sosyal medyadaki etkinliğin ve geri dönüşün ölçülebilir olduğunu yansıtmaktadır. Bugün dünyada internet kullanımının artmasıyla istatistiklere gör aktif sosyal medya kullanıcısı 3.297 milyar bu çok ciddi bir rakam. Dijitalleşmenin getirmiş olduğu hız ve yayılım oranı tüm sektörleri kuşatmış durumdadır. Bu hız ve yayılım markaları sürekli güncel tutmaktadır.

Günümüzde güncel hayatın olmazsa olmazı olan sosyal medyada markanızın başarılı olabilmesi için ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz?

Marka ve Sosyal medya ilişkisi birbirinden ayrı tutulamaz. Çünkü , markaların sürdürülebilir oluşu müşterilerle olan iletişimden geçtiğine inanıyoruz. Firma olarak güncel bilgilerimizi, etkinliklerimizi, yeni ürünlerimizi sosyal medyanın desteği ile sektör ve müşterilerimizle paylaşıyoruz. Linkedin, Instagram ,Youtube gibi sosyal medya platformlarında içeriklerimizi zenginleştirmek için çalışıyoruz.

Bir Yorum Yazın..