Kale Kilit Bir Kez Daha İhracat Şampiyonu

Türkiye’de kilit sektörünün lokomotifi olan ve 100’den fazla ülkeye ihracat yapan güvenliğin lider markası Kale Kilit, İDDMİB “İhracatın Metalik Yıldızları Ödülleri”nde, Metal Hırdavat Kategorisinde 11. kez birinci oldu.

Türkiye’de güvenliğin lider markası Kale Kilit, İstanbul Demir ve Demir Dışı İhracatçı Birlikleri (İDDMİB) tarafından verilen “İhracatın Metalik Yıldızları Ödül­leri”nde, Metal Hırdavat Katego­risinde birinci oldu. Kale Kilit, 2018 yılı ihracat performansları dikkate alınarak yapılan değerlendirme sonucunda aldığı ödülle, kendi fa­aliyet alanında ihracat şampiyonu seçildi.

“Türkiye’de kilit ve silindirin jenerik markasıyız”

Kale Kilit Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Sinan Yorgancıgil, Kale Kilit, 100’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren güvenliğin lider mar­kası olarak, “Yarım asrı aşkın süredir ülkemizde kilit ve silindirin jenerik markasıyız. Türkiye ve yakın coğ­rafyanın en büyük entegre üretim merkezi olan Çerkezköy Fabrikamız­da, günde 150 bin adet kilit ve 80 bin adet silindir üretim kapasitesine sahibiz. Batı Avrupa, Rusya, Bal­kanlar, Ortadoğu ve Afrika gibi kilit sektöründe dünyanın büyük global üreticilerinin hâkim olduğu pazar­larda tercih edilen en önemli mar­kalar arasında yer alıyoruz. Hem kapasite hem de pazar payındaki liderliğimizi sürdürülebilir kılma he­defiyle; yurt içi rekabette ve hedef­lediğimiz yurt dışı pazarlarda daha fazla söz sahibi olmak ve bir dünya markası haline gelmek istiyoruz. Bu hedeflerimiz doğrultusunda, Rusya ve ardından çevre ülkelerde bü­yümek için Moskova’yı üs olarak seçtik ve yakın zamanda Rusya Ofisi’mizi hizmete açtık” dedi.

Bir Yorum Yazın..