Kale Tiyatro Kulübü Asma Kilit Bir Kez Daha Kaçuv İçin Sahne Aldı

Kale Tiyatro Kulübü Asma Kilit, ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’nı Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) yararına sahneledi. Shakespeare tarafından kaleme alınan ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’ndan elde edilen gelirin tamamıyla KAÇUV projeleri desteklenecek. Geniş bir davetli kitlesinin katılım gösterdiği oyunda sahneye çıkan Kale Endüstri Holding çalışanları, perdenin kapanmasıyla birlikte izleyiciler tarafından alkış yağmuruna tutuldu.

Kale Endüstri Holding İnsan Kaynakları Departmanı ön­cülüğünde tiyatroya gönül veren 15 çalışan ile kurulan Kale Tiyatro Kulübü Asma Kilit, son oyu­nu ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’ ile Ses 1885 Tiyatrosu sahnesinde izleyici ile yeniden buluştu. Shakespeare tarafından kaleme alınan oyunun yönetmenliğini Tiyatro İkinci Kat’ın kurucusu, yönetmen ve oyuncu Eyüp Emre Uçaray üstlendi. Aşk ve rüyalar üzerine yazılmış en muhte­şem komedilerden biri olarak gös­terilen oyun, salondaki tiyatro se­verlerin büyük beğenisini kazandı.

Oyuna Kale Endüstri Holding Yöne­ticilerinin yanı sıra KAÇUV İktisadi İşletme Koordinatörü Selin Topçu­oğlu da katıldı.

“Çocuklarımıza karşı sorumluyuz”

Gecede konuşan Kale Endüst­ri Holding İK Direktörü Emin Çay, Türkiye’nin köklü markalarından biri olarak geleceğimiz olan ço­cuklarımıza karşı bir sorumlulukları olduğuna inandıklarını belirterek, “Bu inançla, üç yıldır tiyatro kulübü­müzün sahnelediği oyunların tüm gelirini KAÇUV’a bağışlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Çocuk­larımızın hayatına bir nebze de olsa katkı sağlama düşüncesi, bizleri daha da motive ediyor. Amacımız bu desteğin sürdürülebilir olmasını sağlamak adına daha çok oyun sergilemek” dedi.

KAÇUV İktisadi İşletme Koordina­törü Selin Topçuoğlu ise dernek olarak amaçlarının çocukluk çağı kanser hastalığı ile mücadele et­mek olduğunu ve bu yolda kendi­lerine gönüllü destek veren şirket­lerin, tedavi gören çocuklara ve ailelerine umut olduğunu söyledi. Topçuoğlu, oyunun sonunda des­teklerinden dolayı Kale Endüstri Holding çalışanlarına teşekkür ede­rek, tüm oyunculara teşekkür sertifi­kası verdi.

Gelirin tamamı KAÇUV projelerin­de kullanılacak

Tiyatroya gönül veren Kale Endüstri Holding çalışanları tarafından sah­nelenecek ‘Bir Yaz Gecesi Rüya­sı’nın bilet satışlarından elde edilen gelirin tamamı KAÇUV projeleri için kullanılacak. Daha önce Turgut Özakman’ın eseri ‘Fehim Paşa Ko­nağı’nı ve Yılmaz Erdoğan’ın eseri Otogargara’yı başarıyla sahneye taşıyan Kale Tiyatro Kulübü Asma Kilit, geçtiğimiz yıllarda da ekono­mik zorluklar nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocuklara uygun tedavi ortamı yaratmak ve kanserle mücadelede psikolojik destek sağlamak amacıyla kurulan KAÇUV yararına sahneye çıkmıştı.

Bir Yorum Yazın..