Makinede Kalite Lüks Değil, Zorunluluktur

Dünyada teknoloji 24 saat uyumadan gelişmekte ve değişmektedir Bu sebeple hem var olan makinelerimizi teknolojik gelişmelere göre değişimini sağlayan ve yeni makine geliştiren çok ciddi bir AR-GE ekibine sahibiz.

Haffner Makina Kubilay Abat ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide sorularımızı
şu şekilde yanıtladı;

Ürün portföyünüz hakkında bilgi alabilir miyiz? Makinelerinizin sun­duğu yenilikler ve sağladığı kolay­lıklar nelerdir?

Haffner firması olarak markaları­mız olan Murat Makina ve Haffner isimleri ile PVC ve ALÜMİNYUM Kapı ,pencere profili ve çeşitli ölçülerde ki ALÜMİNYUM profil işleme maki­naları üretimi yapmaktayız.Firma olarak üretimini yaptığımız maki­nalar ile kullanıcımıza seri üretim ve kaliteli ürün üretme imkanı sunmak­tayız.Küçük kapasitedeki makine parkurlarında kullanıcılarımız uzun süreli kullanabilecekleri ve kaliteli ürün çıkarabilecekleri makinala­ra sahip olurken,işleme merkezi ve CNC makine kullanıcılarımız maksi­mum hız minimum hata ile çalışa bilecekleri makinalara sahip olurlar. Özellikle işleme merkezi ve CNC makine parkurlarımızda insan sayısı ve hatası minimuma indirilirken seri üretimin hızı ve kalitesi maksimuma çıkarılmıştır.

2019 yılı içerisinde sektöre sunmuş olduğunuz ya da sunmayı hedefle­diğiniz yeni ürünleriniz var mı?

Haffner ve Murat Makine olarak, teknolojide ki değişimi ve gelişimi çok yakından takip etmekteyiz. 20 kişilik AR-GE ekibimizin firma­mıza kattığı güçle birlikte özellikle işleme merkezi grubu makinaları­mızda müşterinin talebine anında cevap verecek şekilde benzersiz makinalar üretmekteyiz. Bu senede PVC profiller için DWM -027 Kodlu ÇAPAKSIZ Dört Kaynak Makinası ile ALÜMİNYUM Profiller için MAC 140/150 Alm.Profil İşleme Merkez­lerini ürün portföyümüze katmış bulunmaktayız. Bu ürünler ile ilgili teknik detayları www.haffner.com.tr veya www.murat.com.tr adreslerin­den veya irtibat numaralarımızdan sağlamak mümkündür.

Firmanızı sektör içerisindeki diğer firmalardan ayıran özellikler neler­dir?

Firmamızı diğeri firmalardan ayıran en belirgin özellik geçmişten gelen tecrübesi , kalifiye ve iyi eğitilmiş üretim personeli ,yenilikçi AR-GE ekibi ve müşteri odaklı satış sonra­sı teknik ekibidir. Diğer ayırt edici özelliğimiz ise, sağlam bir alt yapıy­la, Türk mühendisliğinin zekası çalış­kan iş gücümüzü Alman ekolünün know-how’ı ve disipliniyle birleştire­rek ürettiğimiz Makinaların kalitesi ve teknolojisidir.

Satış sonrasında müşterilerinize ne gibi hizmetler sunuyorsunuz?

Makine satışında, satış sonrası en önemli hizmet hızlı servis ve yedek parça teminidir. Firma olarak geç­mişten gelen tecrübemizle bu hiz­metlerin öneminin farkındayız. Bu sebeple Teknik bölümümüzde 28 kişilik eğitimli ve donanımlı personel bulunmaktadır. Teknik servis bölü­mümüz uzman ve tecrübeli kadro­su ile müşteri memnuniyetini sağla­mak için gece gündüz çalışmakta dır.24 saat call center hizmeti de firmamızın hizmetleri arasında dır.

Firma olarak hangi ülkelere ihracat gerçekleştiriyorsunuz?

Ülke olarak coğrafi yerimiz Avrupa’dan Asya’ya ve Orta Do­ğu’nun geçiş üstüdür.Firma olarak bu avantajın farkındayız ve bu avantajı oldukça iyi kullanmakta­yız.Dünyanın 85 ülkesinde Türkiye de ürettiğimiz yüksek teknoloji ma­kinelerimiz kullanılmakta dır. Bu fir­ma ve firma çalışanları olarak bizi gururlandırmakta dır. Yurt dışında 18 kendi ofisimiz ve 18 yerel bayi­miz ile toplam 36 nokta da firmamız temsil edilmektedir.

Firmanızın gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmaları hakkında bilgi verebilir misiniz?

Dünyada teknoloji 24 saat uyuma­dan gelişmekte ve değişmektedir Bu sebeple hem var olan makine­lerimizi teknolojik gelişmelere göre değişimini sağlayan ve yeni ma­kine geliştiren çok ciddi bir AR-GE ekibine sahibiz.Firma olarak hedef belirlerken sektörün yurt dışı büyük oyuncularını rakip olarak görüyo­ruz. Bu hedefte ilerleye bilmek için ARGE’nin öneminin farkındayız.AR-GE bölümümüze olarak oldukça büyük bütçeler ayırmaktayız. Dün­yada sektörümüzdeki büyük oyun­cularla rekabet etmenin şatlarının hiç durmadan değişim ,gelişim ve kalite olduğunu tecrübe etmiş bir firma olarak, “MAKİNEDE KALİTE LÜKS DEĞİL ZORUNLULUK’TUR” di­yoruz.

Bir Yorum Yazın..