Rehau Akademi, Yeni Nesil Mühendisleri Teknolojisiyle Tanıştırıyor

Bayiler, tesisatçılar, inşaat firmaları ve mimarlar gibi birçok farklı iş koluna yönelik seminerler ve eğitimler veren REHAU Akademi, 2019 yılı hedeflerinde çıtayı yukarı taşıyor. REHAU teknolojisini ve farkını gençlere anlatmayı planlayan REHAU, üniversitelerden sonra şimdi de meslek liselerinde eğitimlerine devam ediyor.

REHAU Akademi program­ları kapsamında; 2018 yılın­da sıhhi tesisat, genel ürün sunumları, yenilenebilir enerjiler gibi birçok dalda toplam 17 adet seminer gerçekleştiren REHAU, de­neyimlerini en etkili ve profesyonel bir şekilde aktarmaya devam ede­cek. Bu doğrultuda 2019 yılı içinde genç kuşakla daha fazla iç içe olmayı hedeflediklerini söyleyen REHAU Bina ve Altyapı Çözümleri Departmanı Proje Mühendisi Eyüp Dereli, meslek lisesi öğrencileri ve üniversite öğrencileri ile yeni nesi­li REHAU teknolojisiyle tanıştırmak istediklerini belirtti. Öğrencilerin bu sayede tesisata alışkın olduk­ları standartlar yerine daha geniş çerçeveden bakmayı öğrendikle­rini anlatan Dereli, “Her meslekte olduğu gibi hayat sadece okulda öğretilenlerden ibaret değil. Yap­tıkları işin basit olduğu algısından çıkarak bunun bir sektör olduğu­nun farkına varıyorlar. Mimarlar ve projecilere ise daha teknik bir ba­kış açısı sağlıyoruz. Sahadan gelen geri dönüşler ile eğitimler sohbet havasında ve interaktif bir şekilde ilerliyor” dedi. Eyüp Dereli sözlerine şu şekilde devam etti: “Hedefimiz Avusturya ve Almanya’da olduğu gibi pazar birincisi olan markamızı Türkiye’de de en üst seviyeye taşı­maktır. Bunun için de öncelikli ama­cımız geleceğin meslek sahiplerine REHAU’yu anlatmaktır.”

REHAU Akademi programlarının senelik takvim doğrultusunda hazır­landığını belirten Eyüp Dereli, gelen taleplere ve ihtiyaçlara göre semi­ner katılımlarını planladıklarını ve www.rehau.com.tr web sitesi üze­rinden takvimin incelenebileceğini sözlerine ekledi.

Bir Yorum Yazın..