REHAU Olarak, Bayilerimiz Aracılığıyla Satışını Yaptığımız Tüm Ürünlerimizi Fuar Standımızda Sergiledik

ED70, Brillant Design, Synego ve Geneo serilerimizi ile uzun yıllardır Türkiye pazarında zaten başarılı bir şekilde büyüyoruz. Bunun haricinde ilk defa sergilediğimiz SMART GUARD sistemi standımızın ilgi odağı oldu.

REHAU Pencere ve Kapı Sistemleri Bölümü Teknik Müdürü Faruk Yıldız Fuar Sonrası Değerlendirme konulu röportaj sorularımızı şu şekilde yanıtladı;

Avrasya Pencere 2019 Fuarı firmanız için nasıl geçti? Bilgi alabilir miyiz?

Fuarın markamız açımızdan oldukça yoğun ve çok başarılı geçtiğini memnuniyetle belirtebilirim. Hazırlık aşamasından fuarın son anına kadar verdiğimiz emeğin karşılığını almak bizi çok mutlu etti. Mevcut iş ortaklarımızı, bayilerimizi, dostlarımızı ve REHAU’a ilgi duyan, REHAU ile iş ilişkisi kurmak isteyen ciddi bir portföyü standımızda ağırladık. Kısacası, pazardaki iş yoğunluğumuz ve REHAU’ya duyulan ilgi fuar alanında aynen devam etti.

Avrasya Pencere 2019 Fuarı’nın ziyaretçi profili hakkında neler söylemek istersiniz?

Standımızda hem yurtiçinden hem de yurtdışından gelen ziyaretçilerimizi ağırladık. Mimarlar, Mühendisler, Yapı İşletmelerinden temsilciler ve PVC üretici ya da satıcıları ile bir araya geldik. Türkiye’nin hemen hemen tüm illerinden misafirlerimiz oldu. Yurtiçi misafirlerimizin genel duruşunu değerlendirmek gerekirse öncelikle REHAU bayilik taleplerinin özellikle doğu illerimizde de talep ediliyor olmasının bize ayrı bir heyecan kattığını belirtmeliyim. Bunun ötesinde, konutlarında veya inşaatlarında PVC’yi tercih eden alıcı profilinin her geçen gün değiştiğini ve geliştiğini bu fuar vesilesiyle bir kez daha teyit etmiş olduk. Müşteri artık binanın cephesinde ki bir boşluğu kapatıyor olmanın ötesinde, penceresinden daha fazla performans bekliyor. Günümüzde ısı kaybını önleyerek enerji tasarrufu sağlayan, gürültüyü evin içine sokmayan, hammaddesinde sağlığa zararlı madde barındırmayan ve kullanımı kolay olan, kolay temizlenebilen ürünler talep ediliyor. REHAU olarak talep edilen bu kriterlere nitelikli ürünlerimizle cevap verebildiğimiz için fuardaki standımız fazlasıyla yoğundu. Bunun yanı sıra Türki Cumhuriyetler, KKTC, Fas, Libya, Lübnan, Cezayir, Ürdün, Suudi Arabistan, Pakistan, Makedonya, Bosna, Sırbistan, Bulgaristan gibi dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirlerimiz ile görüşmeler yaptık. İlerleyen günlerde buralarda iş bağlantılarımızı nihayete erdirerek ticaretimizi artırmayı hedefliyoruz.

Fuarda ilgi gören ürünleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Bayilerimiz aracılığıyla satışını yaptığımız tüm ürünlerimizi fuar standımızda sergiledik. ED70, Brillant Design, Synego ve Geneo serilerimizi ile uzun yıllardır Türkiye pazarında zaten başarılı bir şekilde büyüyoruz. Bunun haricinde ilk defa sergilediğimiz SMART GUARD sistemi standımızın ilgi odağı oldu. REHAU tarafından, pencereleri akıllı hale getirmek ve olası hırsızlıkları caydırmak amacıyla geliştirilmiş olan SMART GUARD sistemi pencereye yaklaşan potansiyel hırsızı tespit eden akıllı bir algılama sensörüne sahip olup görsel ve sesli alarm modüleri ile hırsızlığa teşebbüsü ortadan kaldırmayı hedefliyor. Üç farklı konfigürasyona sahip sistem kablo olmadan kullanılıyor ve akıllı ev sistemleri ile genişletilebiliyor.

Ayrıca yine fuarda ilk kez sergilediğimiz, yeni nesil RAU-FIPRO malzemeden üretilmiş GENEO X sistemi ile daha büyük boyutlarda kanat açıklıklarına ulaşılan ve ısı geçiş değeri arttırılmış serimizi tanıtma fırsatımız oldu.

Yenilikler ile donatılmış standımızda standart pencere profillerinden oluşturulmuş INVISIFOLD – yeni nesil katlanır PVC pencere sistemi ve Motor kontrollü HERITAGE giyotin pencere sistemi standımızın ilgi odağı olan ürünleri arasında yer aldı.

Azami cam alanı sağlayabildiğimiz, orta contalı, REHAU tarafından geliştirilen RAU-FİPRO hammaddesi ile üretilen 70mm profil serimiz NEFERİA ve kasa alanı kendinden havalandırma sistemi ile donatılmış olan, orta contalı, RAU-FİPRO hammaddesi ile üretilen profil serimiz GENEO INOVENT’i fuarda sergiledik.

Tüm bu yeniliklere ilave olarak, Yine ilk kez görücüye çıkardığımız REHAU Donanım gurubu ve yeni pencere kolu sistemlerimiz ile sistem bütünlüğünün sağlanması adına ürün portföyümüze aldığımız ürünler tüm bayilerimiz ve ziyaretçilerimiz tarafından oldukça beğeni topladı.

Fuardan sonraki hareketliliğin sektöre ve firmanızın satışlarına yapacağı etki hakkında neler söylemek istersiniz?

Fuarlar katılımcı tüm firmaların iletişim ağlarını ve dolayısıyla satışlarını geliştirmelerine olanak sağlar. Az önce de belirttiğim gibi, fuar esnasında REHAU için ticaret olanağı gibi duran yüzlerce kişi ve firma ile bir araya geldik ve karşılaştığımız talep, önümüzdeki dönemde yoğun bir çalışma temposunun bizi beklediğini gösteriyor. Ancak burada fuarı bir bütün olarak değerlendirmek gerekir. Hedeflediğimiz bölgelerde, hedeflediğimiz kitleye yönelik uzun vadeli çalışmalar yapabileceğimiz iş ortakları ile REHAU markasına ve kalitesine yakışacak, Pazar dinamiklerini takip eden ve son kullanıcının ihtiyaçlarını REHAU ile birlikte fark edebilen işletmeler ile görüşmelerimizi sürdüreceğiz.

Önümüzdeki dönemde katılım göstereceğiniz yurt içi ve yurt dışı fuarlar bulunuyor mu?

Bilindiği üzere REHAU, dünyanın 50 ülkesinde yaklaşık 170 lokasyonu ile faaliyet gösteren uluslararası bir işletme. Pencere konusunda uluslararası platformun en büyük fuarı olan “Fensterbau Frontale 2020” fuarına ait çalışmalarımızın şimdiden başladığını belirtmeliyim. Polimer Bazlı Çözümler açısından Yapı Grubu’nun yanı sıra Bina çözümleri, Mobilya, Beyaz Eşya ve Otomotiv sektörlerinde de lider üretici konumunda. Dolayısıyla REHAU dünya genelinde birçok fuara katılıyor. Farklı departmanlar olarak konusunda dünyanın en önemli fuarlarında yer almaya devam edeceğiz.

Son olarak neler söylemek istersiniz?

Fuar boyunca bizim yanımızda olan gerek yurtiçindeki gerekse yurtdışındaki iş ortaklarımıza, bayilerimize, dostlarımıza ve REHAU’a ilgi duyan, REHAU ile iş ilişkisi kurmak amacıyla bizleri ziyaret eden tüm sektör temsilcilerine teşekkür ederiz.

Bir Yorum Yazın..