Sistem Alüminyum’un Yıldızı İhracatın Zirvesinde Parlıyor

Bu yıl 25. kuruluş yıldönümünün kutlayan Sistem Alüminyum ailesi, İhracatın MetalikYıldızları ödülleri “Alüminyum Çubuk ve Barlar” kategorisinde satışlarıyla Türkiye’nin en başarılı ihracatçısı ödülünü kazanarak mutluluğunu katladı.

Bu yıl 10 milyar dolarlık ihracat hedefi ile yola çıkan İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), geçen yıl gerçekleştirdikleri ihracat ile yıl­dızlaşan üyelerini ödüllendirdi. 21 farklı kategoride 64 ödül sahiplerini buldu.

İDDMİB tarafından 03 Mayıs 2019 tarihinde, Rahmi Koç Müzesi’n­de düzenlenen “İhracatın Meta­lik Yıldızları” ödüllerinin sahiplerini bulduğu törende “Alüminyum Çubuk ve Profiller” dalında yurt­dışı satışlarıyla en başarılı ihracat­çı şirket olarak zirveye yerleşen Sistem Alüminyum’un 1.lik ödülü, Şirket Genel Müdürü Ayhan Yere­kaban ve Genel Müdür Yardımcısı Yaşar Yerekaban’a takdim edildi.

Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve K.Amerika’da 52 ülkeye ya­pı-inşaat ve endüstriyel alümin­yum profillerin satışını yapan Sistem Alüminyum’un 2018 yılında 52 ülkede gerçekleştirdiği toplam ihracat cirosu ile 25 yıllık tarihinin re­kor seviyesine de ulaşmış oldu.

Bu başarıları ile “İhracatın Metalik Yıldızı” ödülüne layık görülen firma, geçen yıl yayınlanan İSO 500 liste­sinde 90 sıra birden yükselişle 341. Sıraya yerleşmişti. Sistem Alümin­yum’un yöneticileri, ürün çeşitliliği ve kapasite artışlarına yönelik tesis yatırımlarına ara vermeksizin de­vam ettiklerini, pazarlama ve satış faaliyetleri yaptıkları ülke sayısını artırmayı ve buralardaki cirolarını daha da büyütmeyi hedefledikle­rini ifade ettiler.

Tekirdağ- Ergene’de kurulu olan, 750 personele sahip tesislerinde 7 adet pres ile yıllık 50.000 ton alümin­yum ekstrüzyon profil ve iki hatta yıl­lık 4,2 milyon m2 alüminyum kompo­zit panel üretim kapasitesine sahip olan Sistem Alüminyum’da 2019 yılı içinde yeni bir pres hattının kurulu­mu daha tamamlanmış olacak.

Stratejik yatırımlarıyla üretim tekno­lojisini ve teknik alt yapısını geliştiren SİSTEM Alüminyum; yapı ve inşaat sektöründe olduğu kadar, sürekli yatırımlarla büyüttüğü ARGE labo­ratuvarında sürdürülen yeni alaşım çalışmalarıyla ile havacılık, otomo­tiv, beyaz eşya ve savunma sanayi gibi sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik nitelikli ekstrüzyon alüminyum profil ürünler arz ediyor, müşterilerine pro­je ve tasarım desteği de sağlıyor.

Bir Yorum Yazın..