Sonunda Havalar Isındı, Somfy İle Tentelerde Konfor Zamanı…

Bahar aylarıyla birlikte havalar da ısındı. Soğuk ve yağışlı kış günleri ise geride kaldı. Şimdi evinizin ya da yazlığınızın tentesinin altında özlediğiniz güzel havaların tadını çıkarmanın tam zamanı… Üstelik akıllı ev ve otomasyon sistemlerinin bu yıl 50. yaşını kutlayan deneyimli markası Somfy ile tentelerin kullanımı çok daha konforlu. Teknoloji ile tanışan bahçe, teras, çardak ve verandalar gerçek anlamda hayat dolu…

Somfy, motorlu tente sistem­leriyle yerinizden kalkma­dan, yalnızca uzaktan ku­mandanıza bir dokunuşla tentenizi istediğiniz gibi yukarı ve aşağı ha­reket ettirme imkanı sağlıyor. Pratik olduğu kadar estetik bir görünüme de sahip olan Somfy uzaktan ku­mandalar, “my” fonksiyonu saye­sinde tek bir tuşa basarak daha önce kaydettiğiniz favori konuma geçmenizi olanaklı hale getiriyor. Öte yandan güneşli günlerde dev­reye giren güneş sensörü, optimum bir sıcaklık sağlamak için otomatik şekilde tentenizi açıyor. Böylece evinizin içini, mobilyalarınızı ya da bahçedeki çiçeklerinizi direkt gü­neş ışınlarından ve sıcaklıktan koru­yor. Aşırı rüzgarlı günlerde ise rüzgar sensörü devreye giriyor. Siz orada bulunmasanız bile kumaş ve me­kanizmayı korumak için otomatik olarak tentenizi topluyor.

Connexoon ile tentelerinizi telefo­nunuzdan kontrol edin…

Somfy’nin Connexoon uygulaması ile tenteler, tablet ve cep telefonu gibi akıllı cihazlardan da tek do­kunuşla kumanda edilebilir hale geliyor. Böylece siz yazlığınızda ya da evinizde değilken bile tenteniz açılıp kapatılabiliyor, o anki durumu kontrol edilebiliyor. Dilerseniz oluş­turacağınız senaryolarla tenteniz seçtiğiniz konuma gelirken ışıklar da aynı anda açılabiliyor. Böylece iste­diğiniz zaman bahçe veya terası­nızda tercih ettiğiniz ortam kolayca hazır hale geliyor.

Her model tenteye kolaylıkla mon­te edilebilen Somfy çözümleri, ra­hatınızdan ödün vermeden tente­nizi kullanmanıza yardımcı oluyor. Somfy ürünleri Avrupa Güvenlik Standartları’na uygun olarak üretili­yor. Zorlu iklim koşullarında binlerce kullanım periyodu gerçekleştirecek şekilde tasarlanıyor ve test ediliyor.

Bir Yorum Yazın..