Sultan Alparslan Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Winsa Fabrikasını Ziyaret Etti

Ülkemiz sanayisine nitelikli eleman sağlanması için mesleki eğitim büyük önem taşıyor. Winsa PVC Pencere Kapı Panjur Sistemleri de, kendi sektöründe kaliteli eğitim ve nitelikli istihdam için desteğini uzun yıllardır aralıksız sürdürüyor.

Sultanbeyli, Sultan Alparslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde yer alan İnşaat Teknolojileri, Cephe Sistem­leri ve PVC Doğrama Bölümü’ne desteğini 5 yıldır aralıksız devam ettiriyor.

Bu işbirliği kapsamında Sultan Al­parslan Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri Kartepe’deki Winsa fabrikasını ziya­ret etti. 22 Mayıs Çarşamba günü, 10 kişilik bir grupla gerçekleşen gezide öğrenciler, yenilikçi Winsa serilerinin ar-ge, üretim ve kalite sü­reçlerini gözlemleme imkanı buldu.

Fabrika hakkında yapılan genel sunumdan sonra showroomda yer alan sistemler tanıtıldı ve detaylı bil­gi aktarıldı. 3 saate yakın süren ge­zide, ar-ge, mühendislik, ekstrüzyon, laminasyon, doğrama, sevkiyat planlama bölümleri gezildi. Bölüm sorumluları öğrencilere işleyiş ve sis­temleri hakkında bilgi paylaşarak, sorularını cevapladı.

Winsa, sektöründe doğru bilgilerle donanmış öğrencilerin yetişmesine ve gelişimlerine katkıda bulunmak için, mesleki eğitime desteğini sür­dürmeye devam edecek.

Bir Yorum Yazın..