Winsa’dan Nitelikli İstihdama Katkı

Winsa, PVC pencere ve kapı sektörüne nitelikli eleman sağlanması için Sultanbeyli Sultan Alparslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne 5 yıldır desteğini kesintisiz olarak sürdürüyor.

Sultanbeyli, Sultan Alparslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde yer alan İnşaat Teknolojileri, Cephe Sistem­leri ve PVC Doğrama Bölümü’nün PVC profil ihtiyaçları 2014 yılından beri Winsa tarafından karşılanıyor. Ayrıca Winsa teknik personeli bö­lümde okuyan öğrencilere belirli periyodlarda tecrübelerini aktara­rak eğitim desteği de sağlıyor.

Mesleki eğitimde en önemli konu­ların başında pratik uygulamanın geldiğini belirten okul yöneticileri, bu nedenle yapılan işbirliğinin çok değerli olduğunu ifade etti. 2019 Avrasya Pencere Fuarı’nı ve Winsa standını ziyaret eden öğrencilerin, yeni sistemleri ve sektör hakkında daha geniş bilgi sahibi olduğunu belirttiler. Öğrenciler, Winsa tarafın­dan gönderilen profillerle hem pra­tik uygulama yapabiliyor hem de okulun çeşitli ihtiyaçlarına yönelik PVC doğrama üretebiliyorlar. Okul yetkilileri bu nedenle Cephe Sis­temleri ve PVC doğrama bölümü­ne geçiş yapmak isteyen öğrenci­lerin de bulunduğunu belirtiyor.

Winsa Teknik Destek ekibi üretim ve montaj süreçleri ile ilgili tecrübeleri­ni öğretmen ve öğrencilerle payla­şıyor. Mesleki yeterlilikleri yüksek se­viyede yetişen öğrenciler, sektörde daha kolay staj yapma ve mezuni­yet sonrası iş bulma fırsatı yakalıyor. Okul yetkilileri bu yıl bölümde oku­yan öğrencilerin yarısının yaz stajla­rını organize ettiğini ve mezuniyet sonrası da iş teklifi aldığını ifade etti.

Cephe Sistemleri ve PVC doğra­ma bölümünü bitiren öğrenciler, Winsa bayileri başta olmak üzere sektörde istihdam ediliyor. Üretim ve montaj süreçleri ile bilgisayar programları konusunda oldukça donanımlı öğrenciler, verimli ve ba­şarılı çalışmalarıyla sektörde katma değer yaratıyorlar.

Bir Yorum Yazın..